Menü
Sosyal Medya
 1. Ana Sayfa
 2. Haberler
 • 11/07/2018
  A&C Özel Kız Öğrenci Yurtlarında “Tus Kampı” Zamanı
  Tıpta Uzmanlık Sınavı kampına katılacak olan öğrencilere müjde! Açık büfe kahvaltı ve akşam yemeğinin dahil olduğu, 24 saat sıcak suyun bulunduğu, verimli ders çalışma ortamına sahip konaklama şansını yakalamak için A&C Kız Öğrenci Yurtları ile irtibata geçmeniz yeterli!
  Devamı
 • 10/07/2018
  Konforu Arayan Taekwondo Antrenör Adayları A&C Özel Kız öğrenci Yurdunda Buluşuyor
  Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde yapılacak olan kursa yalnızca 5 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan A&C Özel Kız Öğrenci Yurdu ev konforunu arayan tüm kadın taekwondo antrenör adaylarını ağırlamaya hazırlanıyor...
  Devamı
 • 07/08/2017
  LYS tercih sonuçlarının 8 Ağustos'ta açıklanıyor.
  LYS tercih sonuçlarındaki belirsizlik sona erdi. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı, resmi Twitter adresinden LYS tercih sonuçlarının 8 Ağustos'ta açıklanacağını duyurdu. Merkezin duyurusu sonrasında tarih araştırmaları yerini saat sorgularına bıraktı.Sonuçların açıklanması ile birlikte Ankara'da Üniversite hayatı başlayacak Kız Öğrencilerimize şimdiden başarılar dileriz.AC Kız Öğrenci Yurdu ailesi olarak Ankara'da yaşamı kolaylaştırmak adına Yurtlarımız ziyaret etmeden Yurt kaydınızı yapmamanızı önemle tavsiye ederiz.Gerek imkanlarımızla, gerekse Gazi Üniversitesi'ne yakınlığı ile AC Kız Öğrenci Yurtları tercih sebebidir.Ankara 'da Kız Öğrenci olmak AC Kız Öğrenci Yurtları ile güzel.
  Devamı
 • 01/03/2017
  Önemli Duyuru
  01 - 07 Mart tarihleri arasında kayıt yaptıran öğrencilerimiz odalarını kendileri belirleyebileceklerdir.
  Devamı
 • 25/04/2016
  Mezun Olmak
  Ankara'da Gazi Üniversitesi ve Hacı Bayram Veli Üniversitesi'nin tam karşısında Banyolu suit odaları ve üç Şubesi ile hizmet vermektedir.
  Devamı
 • 28/03/2016
  2016-2017 Eğitim Ve Öğretim Yılı Kayıtlarımız Başlamıştır
  2016-2017 Eğitim Öğretim yeni dönem kayıtlarımız başlamıştır.
  Devamı
 • 24/09/2015
  2015 karşılıksız burs veren kurum ve kuruluşlar
  2015-2016 eğitim-öğretim yılının başlamasına az bir süre kala üniversite adayları tercih işlemlerini gerçekleştirdiler ve yerleştirme işlemlerinden sonra sıra burslara gelecek.
  Devamı
 • 21/09/2015
  Destekleme ve Yetiştirme Kursları için e-Kılavuz
  Millî Eğitim Bakanlığı Destekleme ve Yetiştirme Kursları için e-Kılavuz yayınlandı.
  Devamı
 • 12/08/2015
  Anne üniversitesi projesi
  Gazi Üniversitesi ve Ankara Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle hazırlanan Anne Üniversitesi projesi İmza Töreni Mimar Kemaleddin Salonu'nda törenle gerçekleştirildi.
  Devamı
 • 24/07/2015
  Lys yerleştirme sonuçları açıklandı
  ÖSYM dün gece merakla beklenen 2015 LYS yerleştirme sonuçlarını açıkladı. Tercihler açıklanır açıklanmaz öğrenciler ÖSYM'nin sitesine akın edince siteye erişim sağlanamadı.
  Devamı
Sıkça Sorulan Sorular
 • A&C Özel Kız Öğrenci Yurdunun her şubesinde çamaşır yıkama hizmeti bulunuyor mu?
  Öğrencilerimiz diledikleri zaman ücreti mukabilinde, tüm şubelerimizde mevcut olan çamaşır yıkama hizmetimizden yararlanabilirler. 7 kg çamaşır yıkama kapasitesine sahip makinelerde çamaşır yıkama hizmetimize, deterjan ve kurutma hizmeti de dahildir. Astım ve diğer alerjik hastalıklarda çamaşır ve deterjan kokusu bu hastalığı tetikleyici özelliğe sahiptir. Bu sebeple; çamaşır kurutma hizmeti büyük önem arz etmektedir. A&C Özel Kız Öğrenci Yurdu, bu aşamada hizmet kalitesini yükselterek yıkanan her çamaşırı herhangi bir ek ücret almadan yıkama ücreti mukabilinde kurutmaktadır. Ayrıca; saat 24.00'e kadar ütü hizmeti görevlilerimizin yardımı ile ücretsiz olarak öğrencilerimizin kullanımına sunulmaktadır.
 • Ütü hizmetinden nasıl faydalanabilirim?
  Ütü hizmetimiz, gece saat 24:00'a kadar görevlilerimizin bilgisi dahilinde ücretsiz olarak verilmektedir. Öğrencilerimizin güvenliği için ütü hizmetimiz, sadece kamera sisteminin olduğu yerlerde verilmektedir.
 • Gazi Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Gazi Üniversitesi yerleşke kapısına 3 şubemizden de 100-700 metre mesafeler arasında ulaşılabilir. 700 metre mesafede olan 1. şubemizden sabahları ücretsiz servisle okula ulaşılır. Diğer şubelerimizde Gazi Üniversitesi yerleşke kapısına yürüme mesafesi 5 dk'dır. Veya yurdun karşısındaki duraktan otobüse binebilirler. Ankara'da özel öğrenci yurdu olarak Gazi Üniversitesi'ne yakınlık bakımından öğrencilerimize ayrıcalık sunmaktayız. Aynı zamanda ücretsiz servisler ile de öğrencilerin biraz daha fazla uyumalarını, rahat rahat kahvaltı yapmalarını da yolu kısaltarak sağlamaktayız. Ankara'da öğrenci olmak Gazi Üniversitesinde öğrenci olmak ve yurdumuzda kalmak gerçekten büyük ayrıcalıktır.2018 yılında açılan Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi ile 2.ve 3. şubelerimiz karşılıklıdır.Yolun karşısına geçerek okula ulaşma şansınız mevcuttur.
 • Ankara'da Kız Yurdu olarak yurt kapasite kaç kişiliktir?
  Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak çalışan kız yurdumuzun kapasiteleri, verilen kontenjanlardan daha az tutularak, öğrencilerimizin rahatı ön planda tutulmuştur. Ankara'da özel yurt fiyatları içerisinde de kaliteli hizmet standardına rağmen fiyat politikası ülkenin genel ekonomik yapısı düşünülerek belirlenmiştir. Özel yurt fiyatları araştırıldığında bizim fiyat politikamızın her bütçeye uygun olduğu görülecektir.
 • Yurdumuzda misafirlerimizi ağırlayabiliyor muyuz?
  Öğrencilerimizin annelerini, ziyarete geldiklerinde idare tarafından uygunluk verilmesi halinde yılda iki kez ücretsiz olarak konaklatabiliyoruz. Diğer bayan misafirlerimiz için idare tarafından belirlenecek olan koşullar doğrultusunda uygunluk verilmesi söz konusudur.
 • Türk Hava Kurumu Üniversitesine nasıl ulaşırım?
  A&C Özel Kız Öğrenci Yurtlarımızından,takribi 6-7 dakika içerisinde tren istasyonlarına ulaşarak Türk Hava Kurumu Üniversitesine gidebilirsiniz. Tren ile okula ulaşım 15-20 dakika içerisinde gerçekleşmektedir. Trenin çalışmadığı zamanlarda yurtlarımızın önünden geçen dolmuşlarla 10 dakika içerisinde üniversitenin ücretsiz servis durağı olan Ostim'e ulaşıp, okul servis hizmetinden faydalanabilirsiniz.
 • Yemekler Hakkında Detaylı Bilgi Verir misiniz?
  Gıda hizmeti konusunda oldukça hassas bir yaklaşıma sahip, A&C Özel Kız Öğrenci Yurtlarında, gıda alanında daimi personel istihdam edilerek, konuya verilen değeri ispatlıyoruz. Gıdanın alınmasından, yurdumuza girişine,pişirilmesinden servisine kadar, güler yüzlü ve profesyonel personelimizle her detayı en ince ayrıntısına kadar inceliyor ve sizlere hizmet sunuyoruz. A&C Özel Kız Öğrenci Yurtlarında, her sabah zengin çeşitlerle açık büfe kahvaltı hizmeti vermektedir. Akşam yemeklerinde ise her gün 4 çeşit olmak üzere sağlıklı ve besleyici yemekler çıkmaktadır. A&C Özel Kız Öğrenci Yurdunda ikinci öğretimde okuyan öğrencilerde unutulmuyor. Akşam yemekleri, soğumaması için benmaride tutuluyor ve saat 22.30'a kadar görevlilerimiz tarafından servis ediliyor. Yemeklerimizin lezzeti ve kalitesi konusunda da son derece İDDİALIYIZ.
E-Bültenimize Kayıt Olun
Ad Soyad
E-Posta
Tüm gelişmeleri anlık takip edebilmek için e-posta adresinizi bizimle paylaşın.
Bağlantılı Üniversiteler