Menü
Sosyal Medya
 1. Ana Sayfa
 2. Haberler
 • 22/04/2018
  Soracağınız Tüm Soruların Cevapları Burada
  Devamı
 • 07/08/2017
  LYS tercih sonuçlarının 8 Ağustos'ta açıklanıyor.
  LYS tercih sonuçlarındaki belirsizlik sona erdi. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı, resmi Twitter adresinden LYS tercih sonuçlarının 8 Ağustos'ta açıklanacağını duyurdu. Merkezin duyurusu sonrasında tarih araştırmaları yerini saat sorgularına bıraktı.Sonuçların açıklanması ile birlikte Ankara'da Üniversite hayatı başlayacak Kız Öğrencilerimize şimdiden başarılar dileriz.AC Kız Öğrenci Yurdu ailesi olarak Ankara'da yaşamı kolaylaştırmak adına Yurtlarımız ziyaret etmeden Yurt kaydınızı yapmamanızı önemle tavsiye ederiz.Gerek imkanlarımızla, gerekse Gazi Üniversitesi'ne yakınlığı ile AC Kız Öğrenci Yurtları tercih sebebidir.Ankara 'da Kız Öğrenci olmak AC Kız Öğrenci Yurtları ile güzel.
  Devamı
 • 25/04/2016
  Mezun Olmak
  Üniversiteden mezun olmak Ankara‘dan mı mezun olmaktır. Derslerin her sayfası her satırı gibi Ankara'yı bilmek midir.
  Devamı
 • 28/03/2016
  2016-2017 Eğitim Ve Öğretim Yılı Kayıtlarımız Başlamıştır
  2016-2017 Eğitim Öğretim yeni dönem kayıtlarımız başlamıştır.
  Devamı
 • 24/09/2015
  2015 karşılıksız burs veren kurum ve kuruluşlar
  2015-2016 eğitim-öğretim yılının başlamasına az bir süre kala üniversite adayları tercih işlemlerini gerçekleştirdiler ve yerleştirme işlemlerinden sonra sıra burslara gelecek.
  Devamı
 • 21/09/2015
  Destekleme ve Yetiştirme Kursları için e-Kılavuz
  Millî Eğitim Bakanlığı Destekleme ve Yetiştirme Kursları için e-Kılavuz yayınlandı.
  Devamı
 • 12/08/2015
  Anne üniversitesi projesi
  Gazi Üniversitesi ve Ankara Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle hazırlanan Anne Üniversitesi projesi İmza Töreni Mimar Kemaleddin Salonu'nda törenle gerçekleştirildi.
  Devamı
 • 24/07/2015
  Lys yerleştirme sonuçları açıklandı
  ÖSYM dün gece merakla beklenen 2015 LYS yerleştirme sonuçlarını açıkladı. Tercihler açıklanır açıklanmaz öğrenciler ÖSYM'nin sitesine akın edince siteye erişim sağlanamadı.
  Devamı
 • 20/07/2015
  27 Fakültenin Dekanı Belirlendi
  Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulacak üçer adayı ve bazı fakültelerin dekanları belirlendi. Yükseköğretim Genel Kurulu, iki üniversitenin rektörlüğü için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacak üçer adayı belirledi, bazı fakültelere de dekan atadı.
  Devamı
 • 13/07/2015
  Gazi Üniversitesi'nden İftar Yemeği
  Gazi Üniversitesi Türk Kültürü ve Hacı Bektaş Veli Araştırma ve Uygulama Merkezi, ‘Huzur ve Birliktelik’ temalı iftar yemeği düzenledi.
  Devamı
Sıkça Sorulan Sorular
 • Yurdunuzda çamaşır yıkatabiliyor muyum?
  Öğrencilerimiz diledikleri zaman ücreti mukabilinde çamaşır yıkatabilirler. Deterjan ve kurutma dahil olmak üzere 7 kg'lık makinelerde çamaşır yıkanır. Ankara'da kız yurdumuzda yıkanan çamaşırın kurutulması büyük avantajdır. Astım ve diğer alerjik hastalıklarda çamaşır ve deterjan kokusu bu hastalığı tetikleyici özelliğe sahiptir. Kız öğrenci yurdumuz bu aşamada hizmet anlayışını yükselterek yıkanan her çamaşırı herhangi bir ek ücret almadan yıkama ücreti mukabilinde kurutmaktadır.
 • Ütü kullanabiliyor muyum?
  Ütü ücretsiz olarak görevliden istenerek gece saat 24:00'a kadar yapılabilir. Yurdumuzda kızlarımız, sadece kamera sisteminin olduğu yerlerde ütü yapabilirler. Bu kontrol aynı zamanda öğrencilerimizin güvenliği içinde önemlidir.
 • Gazi Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Gazi Üniversitesi yerleşke kapısına 3 şubemizden de 100-700 metre mesafeler arasında ulaşılabilir. 700 metre mesafede olan 1. şubemizden sabahları ücretsiz servisle okula ulaşılır. Diğer şubelerimizde Gazi Üniversitesi yerleşke kapısına yürüme mesafesi 5 dk'dır. Veya yurdun karşısındaki duraktan otobüse binebilirler. Ankara'da özel öğrenci yurdu olarak Gazi Üniversitesi'ne yakınlık bakımından öğrencilerimize ayrıcalık sunmaktayız. Aynı zamanda ücretsiz servisler ile de öğrencilerin biraz daha fazla uyumalarını, rahat rahat kahvaltı yapmalarını da yolu kısaltarak sağlamaktayız. Ankara'da öğrenci olmak Gazi Üniversitesin'de öğrenci olmak ve yurdumuzda kalmak gerçekten büyük ayrıcalıktır.2018 yılında açılan Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi ile 2.ve 3. şubelerimiz karşılıklıdır.Yolun karşısına geçerek okula ulaşma şansımız mevcuttur.
 • Ankara'da Kız Yurdu olarak yurt kapasite kaç kişiliktir?
  Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak çalışan kız yurdumuzun kapasiteleri, verilen kontenjanlardan daha az tutularak, öğrencilerimizin rahatı ön planda tutulmuştur. Ankara'da özel yurt fiyatları içerisinde de kaliteli hizmet standardına rağmen fiyat politikası ülkenin genel ekonomik yapısı düşünülerek belirlenmiştir. Özel yurt fiyatları araştırıldığında bizim fiyat politikamızın her bütçeye uygun olduğu görülecektir.
 • Annemiz geldiğinde yurdunuzda kalabiliyor mu?
  Annemiz geldiğinde yurdumuzda bir gün idare tarafından uygunluk verildiği takdirde konaklayabilir. Kız öğrenci yurdu olmanın avantajını bu anlamda annelerimiz yaşamaktadır.
 • Türk Hava Kurumu Üniversitesi'ne nasıl ulaşırım?
  Ankara'da Kız Yurtlarımızın 6-7 dakika içerisinde tren istasyonlarına ulaşarak Türk Hava Kurumu Üniversitesine gidebilirsiniz. Tren ile okula ulaşım 15-20 dakika içerisindedir. Trenin çalışmadığı zamanlarda yurtlarımızın önünden dolmuşla 10 dakika içerisinde Ostim'e ulaşıp, okulun ücretsiz servislerine binebilirsiniz.
 • Yemekler Nasıl?
  Gıda alanında İstihdamı zorunlu personel çalıştırarak işimize verdiğimiz değeri tüm öğrencilerimiz görmüş oluyor. Gıda' nın alınmasından, yurdumuza girişine, servisine kadar başında güleryüzlü ve profesyonel personelimiz en ince ayrıntısına kadar inceliyor ve hizmet veriyor.Ankara'da Kız Öğrenci Yurdu olarak bu alanda İDDAAAALIYIZZ.
E-Bültenimize Kayıt Olun
Ad Soyad
E-Posta
Tüm gelişmeleri anlık takip edebilmek için e-posta adresinizi bizimle paylaşın.
Bağlantılı Üniversiteler