Menü
Sosyal Medya
 1. Ana Sayfa
 2. Blog
 • 16/10/2018
  Ankara Bir Öğrenci Şehridir!
  Memur kenti olarak nam salmış olan başkent Ankara, “Öğrenci dostu şehir” olarak da bu sorumluluğunun hakkını vermektedir. 5.445.026 nüfuslu başkent Ankara’da, bu nüfusun en az 1 milyonunu, 19-29 yaş arası gençlerin oluşturduğu bilinmektedir.
  Devamı
 • 17/08/2018
  Üniversite Kesin Kayıt Dönemi Olan 3-7 Eylül 2018 Tarihi İle Birlikte Birçok Öğrenci İçin Hayatlarının En Güzel Dönemi Başlıyor.
  Üniversite öğrenim hayatı için yıllarca hayal kuran ve emek veren binlerce üniversite öğrencisi adayı, büyük bir heyecanla yeni hayatlarını yaşamayı bekliyorlar. Kayıt dönemi ile birlikte başlayacak olan yeni eğitim-öğretim yılı, aynı zamanda birçok öğrenci için yeni bir hayatın da kapılarını aralıyor.
  Devamı
 • 30/07/2018
  Gelecek İçin Güzel Bir Hayatın Temellerini Sağlam Atmak İsteyen Öğrenci ve Veliler, Tercih Dönemine Girdiler!
  30 Haziran-1 Temmuz 2018 tarihlerinde yapılmış olan 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na katılan öğrencilerden, barajı aşan ve tercih hakkı kazananlar meslek ve üniversite tercihleri için son viraja girdiler.
  Devamı
 • 24/07/2018
  Üniversiteye Giriş Sınavı Olarak Gerçekleştirilen YKS TYT-AYT-YDT Sınav Sonuçları 31 Temmuz 2018 – Salı Günü ÖSYM Tarafından Açıklanıyor
  Üniversite öğrenim hayatı için hayal kuran ve sınava katılan yaklaşık 2,3 milyon öğrenci adayı, YKS sınav sonuçlarını öğrenmek için artık günleri sayıyor. 2017-2018 eğitim yılında getirilen yeni sınav sistemi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) başlığı adı altında toplanmıştı...
  Devamı
 • 20/06/2018
  Mezuniyet Kınamız 2018
  Ankara'da Kız Öğrenci Yurtlarımızda bir Mezuniyet Kınasını da Keyifli şekilde atlattık.
  Devamı
 • 20/06/2018
  Gazi Üniversitesi ve Hacı Bayram Veli Üniversitesine en yakın yurt
  Hayalinin kapısını Ankara’da aralayan kız öğrenciler, “Ankara en güvenilir kız öğrenci yurdu” Özel AC Kız Öğrenci Yurdu yenilenen şube enerjisi ile mutluluğun kapılarını sonuna kadar açtılar.
  Devamı
 • 30/04/2018
  Berat Kandili
  Berat Kandiliniz Mübarek Olsun
  Devamı
 • 24/04/2018
  Kınamıza Bekleriz
  Ankara 'da Gazi Üniversitesi nin tam karşısında AC Kız Öğrenci yurtları konforu,kalitesi,suit odaları güleryüzlü himzeti ile bu işi yapan en iyi Kız Öğrenci Yurtları arasında yerini alır.
  Devamı
 • 05/04/2018
  Tüm Öğrencilerimiz İçin Yeni Kayıt Dönemimiz Başlamıştır.
  2018-2019 Öğretim Yılı İçin Tüm şubelerimizde yeni kayıtlarımız açtık.
  Devamı
 • 07/08/2017
  Kış Hazırlıkları Başladı.
  Kış aylarında daha sağlıklı ve lezzetli yemekler yiyebilmek adına Ahçı ve ahçı yardımcılarımız hazırlıklara başladı.Karnıyarıklar,taze fasülyeler,domatesler tarhanalar....Ankara'da Kız Öğrencilerimiz için hazırladığımız yiyecekler,yurtlarımızda uygun koşullarda muhafaza edilmektedir.
  Devamı
Sıkça Sorulan Sorular
 • A&C Özel Kız Öğrenci Yurdunun her şubesinde çamaşır yıkama hizmeti bulunuyor mu?
  Öğrencilerimiz diledikleri zaman ücreti mukabilinde, tüm şubelerimizde mevcut olan çamaşır yıkama hizmetimizden yararlanabilirler. 7 kg - 9 kg çamaşır yıkama kapasitesine sahip makinelerde çamaşır yıkama hizmetimize, deterjan ve kurutma hizmeti de dahildir. Astım ve diğer alerjik hastalıklarda çamaşır ve deterjan kokusu bu hastalığa tetikleyici özelliğe sahiptir. Bu sebeple; çamaşır kurutma hizmeti büyük önem arz etmektedir. Özel A&C Kız Öğrenci Yurtları, bu aşamada hizmet kalitesini yükselterek yıkanan her çamaşırı herhangi bir ek ücret almadan yıkama ücreti mukabilinde kurutmaktadır.
 • Ütü hizmetinden nasıl faydalanabilirim?
  Ütü hizmetimiz, gece saat 24:00'a kadar görevlilerimizin bilgisi dahilinde ücretsiz olarak verilmektedir. Öğrencilerimizin güvenliği için ütü hizmetimiz, sadece kamera sisteminin olduğu yerlerde verilmektedir.
 • Gazi Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Gazi Üniversitesi merkez kampüse 3 şubemizden de ortalama 200 metre mesafeler arasında ulaşılabilir. Özel A&C kız öğrenci yurtları olarak tüm şubelerimizden Gazi Üniversitesi merkez kampüse (Gazi Eğitim,Eczacılık,Fen,Spor Bilimleri,Teknoloji Fakültesi ve merkez kütüphane...) yürüyerek 5 dk içerisinde ulaşmanız mümkündür. Ayrıca yurtlarımızın önünden geçen 220-221 numaralı otobüslerle Gazi Üniversitesi diğer kampüslere (Gazi Tıp,Sağlık Bilimleri Fakültesi,Bankacılık ve sigortacılık yüksekokulu...) ulaşmak da mümkündür.Ankara'da özel öğrenci yurdu olarak Gazi Üniversitesi'ne yakınlık bakımından öğrencilerimize ayrıcalık sunmaktayız. Sunduğumuz bu hizmet ile hem öğrencilerin daha fazla uyumasını hem de günün en önemli öğünü olan kahvaltıyı rahatça yapabilmeleri için imkan tanımaktayız. Ankara'da öğrenci olmak Gazi Üniversitesinde öğrenci olmak ve yurdumuzda kalmak gerçekten büyük ayrıcalıktır.Gazi Üniversitesinde okuyacaksan haydi sende katıl aramıza...Bu ayrıcalıkları yaşamak için daha fazla zaman kaybetme ...
 • Hacı Bayram Veli Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Hacı Bayram Veli Üniversitesi Edebiyat Fakültesi yurdumuzun arkasında olup yürüme mesafesi 5 dakikadır. Hacı Bayram Veli Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve İİBF’ye yürüme mesafesi 10 dk olup ancak dileyen öğrencilerin yurtlarımızın önünden geçen 220-221 numaralı otobüslerle bu fakültelere ulaşması mümkündür.
 • Ankara Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Gazi Üniversitesi'ne yakın olduğumuz kadar Ankara Üniversitesi Tandoğan kampüsüne de yakın mesafedeyiz.Yurtlarımızın önünden geçen 220-221 numaralı otobüslerle Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi,Fen Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi (Fizik ve kimya Mühendislikleri Bölümü) 'ne ulaşmak da mümkündür.
 • Türk Hava Kurumu Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Özel A&C Kız Öğrenci Yurtlarımızdan,tahminen 6-7 dakika içerisinde tren istasyonlarına ulaşarak Türk Hava Kurumu Üniversitesine gidebilirsiniz. Tren ile okula ulaşım 15-20 dakika içerisinde gerçekleşmektedir. Trenin çalışmadığı zamanlarda yurtlarımızın önünden geçen dolmuşlarla 10 dakika içerisinde üniversitenin ücretsiz servis durağı olan Ostim'e ulaşıp, okul servis hizmetinden faydalanabilirsiniz.
 • Ankara'da Kız Yurdu olarak yurt kapasite kaç kişiliktir?
  Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak çalışan kız yurdumuzun kapasiteleri, verilen kontenjanlardan daha az tutularak, öğrencilerimizin rahatı ön planda tutulmuştur. Ankara'da özel yurt fiyatları içerisinde de kaliteli hizmet standardına rağmen fiyat politikası ülkenin genel ekonomik yapısı düşünülerek belirlenmiştir. Özel yurt fiyatları araştırıldığında bizim fiyat politikamızın her bütçeye uygun olduğu görülecektir.
 • Yurdumuzda misafirlerimizi ağırlayabiliyor muyuz?
  Elbette... Özel A&C kız öğrenci yurtları olarak öğrencilerimizin anneleri idareden uygunluk alarak yılda 2 kez ücretsiz konaklayabilirler.Diğer bayan misafir grupları ise belli ücrete tabii tutularak ve idare tarafından istenilen evrakları temin ederek yurtlarımızda konaklayabilirler.
 • Yemekler hakkında detaylı bilgi verir misiniz?
  Gıda hizmeti konusunda oldukça hassas bir yaklaşıma sahip, Özel A&C Kız Öğrenci Yurtlarında gıda alanında T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın belirlediği daimi personel istihdam edilerek, konuya verilen değeri ispatlıyoruz. Gıdanın alınmasından, yurdumuza girişine,pişirilmesinden servisine kadar, güler yüzlü ve profesyonel personelimizle her detayı en ince ayrıntısına kadar inceliyor ve sizlere hizmet sunuyoruz. Özel A&C Kız Öğrenci Yurtlarında, her sabah zengin çeşitlerle açık büfe kahvaltı hizmeti verilmektedir. Akşam yemeklerinde ise her gün 4 çeşit olmak üzere sağlıklı ve besleyici yemekler çıkmaktadır. Yemeklerimizin lezzeti ,kalitesi ve annelerinizin lezzetini aratmayacağı konusunda da son derece İDDİALIYIZ.
E-Bültenimize Kayıt Olun
Ad Soyad
E-Posta
Tüm gelişmeleri anlık takip edebilmek için e-posta adresinizi bizimle paylaşın.
Bağlantılı Üniversiteler
  • Ankara Üniversitesi
  • Gazi Üniversitesi
  • Hacı Bayram Veli Üniversitesi
  • Lokman Hekim Üniversitesi
  • Türk Hava Kurumu Üniversitesi