Menü
Sosyal Medya
Dil Seçiniz:
 1. Ana Sayfa
 2. Blog
 • 20/01/2020
  Öğrenciliğin Keyfine Varmanızı Sağlayan Uygulamalar
  İçinde yaşadığımız çağda hepimizin sıklıkla duyduğu bir terim var: “Dijital Dönüşüm”
  Devamı
 • 06/01/2020
  Ara Tatil İçin Heyecanlı Olanlar Parmak Kaldırsın!
  Üniversiteler, Ocak ayının 2. haftasından itibaren 3 hafta ile 1,5 ay arasında değişen sömestr tatiline giriyor. Üniversite öğrencileri, uzun soluklu bir dönemin ardından final sınavlarını geride bırakıyorlar.
  Devamı
 • 11/12/2019
  Sınavlara Yönelik Çalışma Stratejileri
  Öğrencilerin vize-final döneminde başarıyı yakalamak için dikkat etmesi gereken hususların başında, sınava yönelik çalışma stratejisini belirlemeleri gelir. Öğrenci, nasıl çalışacağını bildiği takdirde kısa süre çalışsa dahi verimli sonuçlar alabilir.
  Devamı
 • 19/11/2019
  “Hayatta en hakkiki mürşit ilimdir.”- Mustafa Kemal ATATÜRK
  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk; 22 Eylül 1924’te yaptığı bir konuşması sırasında "Dünyada her şey için, maddiyat için, maneviyat için, başarı için en hakiki mürşit ilimdir, fendir. İlim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, delalettir. Yalnız ilim ve fennin yaşadığımız her dakikadaki safhalarının gelişimini anlamak ve zamanla takip etmek gerekir" diyerek, eğitime verdiği önemi her fırsatta açıkça dile getirmiştir.
  Devamı
 • 14/10/2019
  Üniversiteye Yeni Başlayanlara Tavsiyeler
  Üniversite hayatı, yetişkinliğe ve planlı bir geleceğe ilk adımlarının atıldığı; bilgilerin aktarıldığı, yeni fikir ve buluşların üretildiği bir platformdur. Gerçek anlamda özgür olmayı, hayatın kontrolünü eline almayı, kendi kararlarını verebilmeyi sağlayan üniversite yaşamında yeni bir çevre ve kimlik kazanarak bambaşka bir dünyanın kapılarını aralayabilirsiniz.
  Devamı
 • 23/08/2019
  Üniversite Eğitimi Neden Gereklidir?
  Ülkemizde her geçen yıl üniversite, fakülte ve yüksekokul sayıları artmaktadır. Buna bağlı olarak okullar daha çok sayıda öğrenciye eğitim vermektedir. Türkiye'de 8 milyona yakın üniversite öğrencisi bulunmaktadır. Bu öğrencilere eğitim veren 181 tane üniversite mevcuttur.
  Devamı
 • 23/07/2019
  Türkiye Üniversite İstatistikleri
  Üniversite öğrenimi, gençlerin hem teknik hem de kişisel gelişimini tamamlayan uzun soluklu, ciddi ve önemli bir süreçtir. Ülkemizde her geçen yıl gelişen üniversiteler ve yeni açılan bölümler sayesinde daha çok öğrenci üniversite okuma imkanı buluyor. 2018-2019 Yükseköğretim İstatistikleri’ne göre ülkemizde 4 milyonu aşkın öğrenci lisans; yaklaşık 3 milyon öğrenci ise ön lisans eğitimi görüyor. 2018-2019 akademik yılında 130 devlet, 73 vakıf üniversitesi ile 5 vakıf meslek yüksekokulunun aktif olarak öğrenci yetiştirdiği görülüyor.
  Devamı
 • 11/06/2019
  Ankara'da Yaz Okulu ve Staj Fırsatları
  Yaz döneminde 3 aylık tatil sürecini kaliteli bir şekilde değerlendirmek isteyen üniversite öğrencileri ve sınavlara hazırlanan genç adaylar için Ankara’da harika fırsatlar var.
  Devamı
 • 07/05/2019
  Hayatın Baharındayız!
  Lise mezuniyeti, meslek seçimi, üniversite sınavına giriş, üniversitede öğrenim hayatı ve kişisel gelişimi destekleyecek fırsatları kovalama derken iş yaşamına giriş… Hepsi ve daha fazlası gençlik yıllarını başında şekilleniyor.
  Devamı
 • 15/04/2019
  Anlamak ve Anlatmak... İşte Bütün Mesele Bu!
  İletişim, evrensel bir kavramdır ve evrende yaşayan tüm canlılar arasında kurulan her türlü bağı temsil eden bir kavramdır.
  Devamı
Sıkça Sorulan Sorular
 • A&C Özel Kız Öğrenci Yurdunun her şubesinde çamaşır yıkama hizmeti bulunuyor mu?
  Öğrencilerimiz diledikleri zaman ücreti mukabilinde, tüm şubelerimizde mevcut olan çamaşır yıkama hizmetimizden yararlanabilirler. 7 kg - 9 kg çamaşır yıkama kapasitesine sahip makinelerde çamaşır yıkama hizmetimize, deterjan ve kurutma hizmeti de dahildir. Astım ve diğer alerjik hastalıklarda çamaşır ve deterjan kokusu bu hastalığa tetikleyici özelliğe sahiptir. Bu sebeple; çamaşır kurutma hizmeti büyük önem arz etmektedir. Özel A&C Kız Öğrenci Yurtları, bu aşamada hizmet kalitesini yükselterek yıkanan her çamaşırı herhangi bir ek ücret almadan yıkama ücreti mukabilinde kurutmaktadır.
 • Ütü hizmetinden nasıl faydalanabilirim?
  Ütü hizmetimiz, gece saat 24:00'a kadar görevlilerimizin bilgisi dahilinde ücretsiz olarak verilmektedir. Öğrencilerimizin güvenliği için ütü hizmetimiz, sadece kamera sisteminin olduğu yerlerde verilmektedir.
 • Gazi Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Gazi Üniversitesi merkez kampüse 3 şubemizden de ortalama 200 metre mesafeler arasında ulaşılabilir. Özel A&C kız öğrenci yurtları olarak tüm şubelerimizden Gazi Üniversitesi merkez kampüse (Gazi Eğitim,Eczacılık,Fen,Spor Bilimleri,Teknoloji Fakültesi ve merkez kütüphane...) yürüyerek 5 dk içerisinde ulaşmanız mümkündür. Ayrıca yurtlarımızın önünden geçen 220-221 numaralı otobüslerle Gazi Üniversitesi diğer kampüslere (Gazi Tıp,Sağlık Bilimleri Fakültesi,Bankacılık ve sigortacılık yüksekokulu...) ulaşmak da mümkündür.Ankara'da özel öğrenci yurdu olarak Gazi Üniversitesi'ne yakınlık bakımından öğrencilerimize ayrıcalık sunmaktayız. Sunduğumuz bu hizmet ile hem öğrencilerin daha fazla uyumasını hem de günün en önemli öğünü olan kahvaltıyı rahatça yapabilmeleri için imkan tanımaktayız. Ankara'da öğrenci olmak Gazi Üniversitesinde öğrenci olmak ve yurdumuzda kalmak gerçekten büyük ayrıcalıktır.Gazi Üniversitesinde okuyacaksan haydi sende katıl aramıza...Bu ayrıcalıkları yaşamak için daha fazla zaman kaybetme ...
 • Hacı Bayram Veli Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Hacı Bayram Veli Üniversitesi Edebiyat Fakültesi yurdumuzun arkasında olup yürüme mesafesi 5 dakikadır. Hacı Bayram Veli Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve İİBF’ye yürüme mesafesi 10 dk olup ancak dileyen öğrencilerin yurtlarımızın önünden geçen 220-221 numaralı otobüslerle bu fakültelere ulaşması mümkündür.
 • Ankara Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Gazi Üniversitesi'ne yakın olduğumuz kadar Ankara Üniversitesi Tandoğan kampüsüne de yakın mesafedeyiz.Yurtlarımızın önünden geçen 220-221 numaralı otobüslerle Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi,Fen Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi (Fizik ve kimya Mühendislikleri Bölümü) 'ne ulaşmak da mümkündür.
 • Türk Hava Kurumu Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Özel A&C Kız Öğrenci Yurtlarımızdan,tahminen 6-7 dakika içerisinde tren istasyonlarına ulaşarak Türk Hava Kurumu Üniversitesine gidebilirsiniz. Tren ile okula ulaşım 15-20 dakika içerisinde gerçekleşmektedir. Trenin çalışmadığı zamanlarda yurtlarımızın önünden geçen dolmuşlarla 10 dakika içerisinde üniversitenin ücretsiz servis durağı olan Ostim'e ulaşıp, okul servis hizmetinden faydalanabilirsiniz.
 • Ankara'da Kız Yurdu olarak yurt kapasite kaç kişiliktir?
  Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak çalışan kız yurdumuzun kapasiteleri, verilen kontenjanlardan daha az tutularak, öğrencilerimizin rahatı ön planda tutulmuştur. Ankara'da özel yurt fiyatları içerisinde de kaliteli hizmet standardına rağmen fiyat politikası ülkenin genel ekonomik yapısı düşünülerek belirlenmiştir. Özel yurt fiyatları araştırıldığında bizim fiyat politikamızın her bütçeye uygun olduğu görülecektir.
 • Yurdumuzda misafirlerimizi ağırlayabiliyor muyuz?
  Elbette... Özel A&C kız öğrenci yurtları olarak öğrencilerimizin anneleri idareden uygunluk alarak yılda 2 kez ücretsiz konaklayabilirler.Diğer bayan misafir grupları ise belli ücrete tabii tutularak ve idare tarafından istenilen evrakları temin ederek yurtlarımızda konaklayabilirler.
 • Yemekler hakkında detaylı bilgi verir misiniz?
  Özel A&C Kız Öğrenci Yurtlarında, her sabah zengin çeşitlerle açık büfe kahvaltı hizmeti verilmektedir. Akşam yemeklerinde ise her gün 4 çeşit olmak üzere sağlıklı ve besleyici yemekler çıkmaktadır. Yemeklerimizin lezzeti, kalitesi ve annelerinizin lezzetini aratmayacağı konusunda da son derece İDDİALIYIZ.
E-Bültenimize Kayıt Olun
Ad Soyad
E-Posta
Tüm gelişmeleri anlık takip edebilmek için e-posta adresinizi bizimle paylaşın.
Bağlantılı Üniversiteler
  • Ankara Üniversitesi
  • Gazi Üniversitesi
  • Hacı Bayram Veli Üniversitesi
  • Lokman Hekim Üniversitesi
  • Türk Hava Kurumu Üniversitesi
  • Ostim Teknik Üniversitesi