Menü
Sosyal Medya
Dil Seçiniz:
 1. Ana Sayfa
 2. Blog
 • 11/08/2021
  Gazi Üniversitesi 'ne en yakın kız Yurdu Hacı Bayram Veli Üniversitesi ne en yakın Kız yurdu
  A&C KIZ ÖĞRENCİ YURTLARI 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı için Kapılarını tüm öğrencilere açmıştır.Sizleri sınırlı kalan kontenjanımız için yurtlarımıza bekliyoruz.
  Devamı
 • 25/06/2020
  İş Hayatına Hazırlık Dönemi: Staj Dönemi
  Okulda aldığımız teorik eğitimlerin, çoğu zaman iş hayatında yetersiz kalacağı ile ilgili deneyim dolu hikayeleri hepimiz sıkça duymuşuzdur.
  Devamı
 • 15/05/2020
  Pandemi Döneminde Sınav Güncesi: YKS 2020
  Sınav, bir maratondur ve bitiş çizgisine ulaşılana kadar ter atılması gerekir. Son bir ay kaldı diye rehavete kapılmadan, sistemli bir şekilde çalışmaya devam etmelisiniz.
  Devamı
 • 16/04/2020
  Karantina Günlerinde Yaşam
  Sağlık Bakanlığı tarafından evden çıkılmaması yönünde yapılan açıklamalar, #HayatEveSığar ve #EvdeKal hashtagleriyle sosyal medya üzerinden yürütülen yoğun kampanyalarla birlikte herkes için alışılmış, rutin hayatın dışına çıkma zorunluluğu doğurdu. Bu zorunluluk, hepimizi yeni arayışlara sevk etti. Peki bu dönemi, stresten uzak ve en verimli şekilde nasıl geçirebiliriz?
  Devamı
 • 27/03/2020
  Tarafını Seç! Üniversitede “Eve Çıkmak” vs “Yurtta Kalmak”
  Yaşadığı şehirden uzakta kalan öğrencilerin temel soruları arasında yer alan hem öğrencileri hem de velileri büyük bir ikilemde bırakan bu sorunun üzerine yoğun isteğiniz üzerine sizler için eğiliyoruz.
  Devamı
 • 23/03/2020
  Ankara’da Yaşayan Öğrenciler İçin Hayatı Kolaylaştıran Bilgiler Serisi - 1
  Memleketinizden ve içine doğup, büyüdüğünüz ortamınızdan koparak, yükseköğrenim için Ankara’ya gelecekseniz eğer dikkatinizi bize vermenizi tavsiye ederiz. Zira; bu yazı sizin için hazırlandı.
  Devamı
 • 11/02/2020
  Yabancı Dil Eğitiminin Önemi
  Globalleşen dünyada, kişinin ana dilinin dışında en az iki dil bilmesi gerekiyor. Günümüzde zaruri bir hale gelen yabancı dil öğrenimi, başarı ile tamamlandığında pek çok alanda avantaja dönüyor. Dünyanın pek çok yerinde insanlarla iletişim halinde olabilmek için yabancı dil eğitimi almış olmak fazlasıyla önem arz ediyor.
  Devamı
 • 20/01/2020
  Öğrenciliğin Keyfine Varmanızı Sağlayan Uygulamalar
  İçinde yaşadığımız çağda hepimizin sıklıkla duyduğu bir terim var: “Dijital Dönüşüm”
  Devamı
 • 06/01/2020
  Ara Tatil İçin Heyecanlı Olanlar Parmak Kaldırsın!
  Üniversiteler, Ocak ayının 2. haftasından itibaren 3 hafta ile 1,5 ay arasında değişen sömestr tatiline giriyor. Üniversite öğrencileri, uzun soluklu bir dönemin ardından final sınavlarını geride bırakıyorlar.
  Devamı
 • 11/12/2019
  Sınavlara Yönelik Çalışma Stratejileri
  Öğrencilerin vize-final döneminde başarıyı yakalamak için dikkat etmesi gereken hususların başında, sınava yönelik çalışma stratejisini belirlemeleri gelir. Öğrenci, nasıl çalışacağını bildiği takdirde kısa süre çalışsa dahi verimli sonuçlar alabilir.
  Devamı
Sıkça Sorulan Sorular
 • A&C Özel Kız Öğrenci Yurdunun her şubesinde çamaşır yıkama hizmeti bulunuyor mu?
  Öğrencilerimiz diledikleri zaman ücreti mukabilinde, tüm şubelerimizde mevcut olan çamaşır yıkama hizmetimizden yararlanabilirler. 7 kg - 9 kg çamaşır yıkama kapasitesine sahip makinelerde çamaşır yıkama hizmetimize, deterjan ve kurutma hizmeti de dahildir. Astım ve diğer alerjik hastalıklarda çamaşır ve deterjan kokusu bu hastalığa tetikleyici özelliğe sahiptir. Bu sebeple; çamaşır kurutma hizmeti büyük önem arz etmektedir. Özel A&C Kız Öğrenci Yurtları, bu aşamada hizmet kalitesini yükselterek yıkanan her çamaşırı herhangi bir ek ücret almadan yıkama ücreti mukabilinde kurutmaktadır.
 • Ütü hizmetinden nasıl faydalanabilirim?
  Ütü hizmetimiz, gece saat 24:00'a kadar görevlilerimizin bilgisi dahilinde ücretsiz olarak verilmektedir. Öğrencilerimizin güvenliği için ütü hizmetimiz, sadece kamera sisteminin olduğu yerlerde verilmektedir.
 • Gazi Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Gazi Üniversitesi merkez kampüse 3 şubemizden de ortalama 200 metre mesafeler arasında ulaşılabilir. Özel A&C kız öğrenci yurtları olarak tüm şubelerimizden Gazi Üniversitesi merkez kampüse (Gazi Eğitim, Eczacılık, Fen, Spor Bilimleri, Teknoloji Fakültesi ve merkez kütüphane...) yürüyerek 5 dakika içerisinde ulaşmanız mümkündür. Ayrıca yurtlarımızın önünden geçen 220-221 numaralı otobüslerle Gazi Üniversitesi diğer kampüslere (Gazi Tıp, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Bankacılık ve sigortacılık yüksekokulu...) ulaşmak da mümkündür. Ankara'da özel öğrenci yurdu olarak Gazi Üniversitesi'ne yakınlık bakımından öğrencilerimize ayrıcalık sunmaktayız. Sunduğumuz bu hizmet ile hem öğrencilerin daha fazla uyumasını hem de günün en önemli öğünü olan kahvaltıyı rahatça yapabilmeleri için imkan tanımaktayız. Ankara'da öğrenci olmak Gazi Üniversitesinde öğrenci olmak ve yurdumuzda kalmak gerçekten büyük ayrıcalıktır. Gazi Üniversitesinde okuyacaksan haydi sende katıl aramıza... Bu ayrıcalıkları yaşamak için daha fazla zaman kaybetme.
 • Hacı Bayram Veli Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Hacı Bayram Veli Üniversitesi Edebiyat Fakültesi yurdumuzun arkasında olup yürüme mesafesi 5 dakikadır. Hacı Bayram Veli Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve İİBF’ye yürüme mesafesi 10 dakika olup ancak dileyen öğrencilerin yurtlarımızın önünden geçen 220-221 numaralı otobüslerle bu fakültelere ulaşması mümkündür.
 • Ankara Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Gazi Üniversitesi'ne yakın olduğumuz kadar Ankara Üniversitesi Tandoğan kampüsüne de yakın mesafedeyiz. Yurtlarımızın önünden geçen 220-221 numaralı otobüslerle Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, Fen Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi (Fizik ve kimya Mühendislikleri Bölümü)'ne ulaşmak da mümkündür.
 • Türk Hava Kurumu Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Özel A&C Kız Öğrenci Yurtlarımızdan, tahminen 6-7 dakika içerisinde tren istasyonlarına ulaşarak Türk Hava Kurumu Üniversitesine gidebilirsiniz. Tren ile okula ulaşım 15-20 dakika içerisinde gerçekleşmektedir. Trenin çalışmadığı zamanlarda yurtlarımızın önünden geçen dolmuşlarla 10 dakika içerisinde üniversitenin ücretsiz servis durağı olan Ostim'e ulaşıp, okul servis hizmetinden faydalanabilirsiniz.
 • Ankara'da Kız Yurdu olarak yurt kapasite kaç kişiliktir?
  Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak çalışan kız yurdumuzun kapasiteleri, verilen kontenjanlardan daha az tutularak, öğrencilerimizin rahatı ön planda tutulmuştur. Ankara'da özel yurt fiyatları içerisinde de kaliteli hizmet standardına rağmen fiyat politikası ülkenin genel ekonomik yapısı düşünülerek belirlenmiştir. Özel yurt fiyatları araştırıldığında bizim fiyat politikamızın her bütçeye uygun olduğu görülecektir.
 • Yurdumuzda misafirlerimizi ağırlayabiliyor muyuz?
  Elbette... Özel A&C kız öğrenci yurtları olarak öğrencilerimizin anneleri idareden uygunluk alarak yılda 2 kez ücretsiz konaklayabilirler. Diğer bayan misafir grupları ise belli ücrete tabii tutularak ve idare tarafından istenilen evrakları temin ederek yurtlarımızda konaklayabilirler.
 • Yemekler hakkında detaylı bilgi verir misiniz?
  Özel A&C Kız Öğrenci Yurtlarında, her sabah zengin çeşitlerle açık büfe kahvaltı hizmeti verilmektedir. Akşam yemeklerinde ise her gün 4 çeşit olmak üzere sağlıklı ve besleyici yemekler çıkmaktadır. Yemeklerimizin lezzeti, kalitesi ve annelerinizin lezzetini aratmayacağı konusunda da son derece İDDİALIYIZ.
E-Bültenimize Kayıt Olun
Ad Soyad
E-Posta
Tüm gelişmeleri anlık takip edebilmek için e-posta adresinizi bizimle paylaşın.