Menü
Sosyal Medya
 1. Ana Sayfa
 2. Haberler
 3. A&c Kız Yurdunda Güne Güzel Başlayın..

A&C Kız Yurdunda güne güzel başlayın..

07/05/2015

Ankara’da bulunan kız yurdumuz öğrencilerimizin sağlıklı beslenebilmesi için her türlü olanağı sağlıyor. Sağlıklı beslenmeye önem veren kız yurdumuz öğrencileri kahvaltı konusunda da kısıtlamıyor. Öğrencilerimizi her sabah zengin çeşitleriyle açık büfe kahvaltı beklemektedir.

Günün en önemli öğünü olan kahvaltıyı, eksiksiz bir şekilde yapan öğrenciler derslerine daha motive olmuş bir şekilde çalışabilirler. Sağlıklı beslenmenin ana koşullarından olan kahvaltıya A&C kız öğrenci yurdu olarak özel önem vermekteyiz. Daha sağlıklı öğrenciler yetiştirmek için her zaman en iyi hizmeti sağlamak yurdumuzun hedeflerinden biridir.

Ücretsiz servis imkanı

Kahvaltılarını yapıp güne güzel başlayan öğrenciler başkentin yoğun trafiğini çekmeyerek kız yurdumuz bünyesinde bulunan özel araçlarla okullarına kadar ücretsiz bir şekilde ulaşıyor. Ankara Gazi Üniversitesine yürüme mesafesinde bulunan yurdumuzda ki öğrenciler isterse okula kadar yürüyüp sabah sporlarını da yapabilir. Yurdumuzun bu ayrıcalıklı konumu öğrencilere maddi olarak da büyük katkı sağlıyor. Ulaşım ücreti vermeyen öğrenciler okullarına en konforlu şekilde, özel araçlarla gidiyor.

Yürüyüş yapmak isteyen öğrenciler ise normal tempoda yürüyerek 15 dk da yurdumuzdan Gazi Üniversitesine ulaşabilirler. Kız yurdumuzun hem hizmetleri hem de konumu gereği öğrencilerin derslerine gecikmesini ortadan kaldırıyor.

Ankara’da hem merkezi ve nezih bir semtte bulunan yurdumuz öğrencilere ücretsiz servis imkanı vererek diğer yurtlardan ayrılıyor. A&C kız yurdu konuklarına ayrıcalığını her alanda hissettiriyor.

Diğer Haberler
Sıkça Sorulan Sorular
 • Yurdunuzda çamaşır yıkatabiliyor muyum?
  Öğrencilerimiz diledikleri zaman ücreti mukabilinde çamaşır yıkatabilirler. Deterjan ve kurutma dahil olmak üzere 7 kg'lık makinelerde çamaşır yıkanır. Ankara'da kız yurdumuzda yıkanan çamaşırın kurutulması büyük avantajdır. Astım ve diğer alerjik hastalıklarda çamaşır ve deterjan kokusu bu hastalığı tetikleyici özelliğe sahiptir. Kız öğrenci yurdumuz bu aşamada hizmet anlayışını yükselterek yıkanan her çamaşırı herhangi bir ek ücret almadan yıkama ücreti mukabilinde kurutmaktadır.
 • Ütü kullanabiliyor muyum?
  Ütü ücretsiz olarak görevliden istenerek gece saat 24:00'a kadar yapılabilir. Yurdumuzda kızlarımız, sadece kamera sisteminin olduğu yerlerde ütü yapabilirler. Bu kontrol aynı zamanda öğrencilerimizin güvenliği içinde önemlidir.
 • Gazi Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Gazi Üniversitesi yerleşke kapısına 3 şubemizden de 100-700 metre mesafeler arasında ulaşılabilir. 700 metre mesafede olan 1. şubemizden sabahları ücretsiz servisle okula ulaşılır. Diğer şubelerimizde Gazi Üniversitesi yerleşke kapısına yürüme mesafesi 5 dk'dır. Veya yurdun karşısındaki duraktan otobüse binebilirler. Ankara'da özel öğrenci yurdu olarak Gazi Üniversitesi'ne yakınlık bakımından öğrencilerimize ayrıcalık sunmaktayız. Aynı zamanda ücretsiz servisler ile de öğrencilerin biraz daha fazla uyumalarını, rahat rahat kahvaltı yapmalarını da yolu kısaltarak sağlamaktayız. Ankara'da öğrenci olmak Gazi Üniversitesin'de öğrenci olmak ve yurdumuzda kalmak gerçekten büyük ayrıcalıktır.2018 yılında açılan Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi ile 2.ve 3. şubelerimiz karşılıklıdır.Yolun karşısına geçerek okula ulaşma şansımız mevcuttur.
 • Ankara'da Kız Yurdu olarak yurt kapasite kaç kişiliktir?
  Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak çalışan kız yurdumuzun kapasiteleri, verilen kontenjanlardan daha az tutularak, öğrencilerimizin rahatı ön planda tutulmuştur. Ankara'da özel yurt fiyatları içerisinde de kaliteli hizmet standardına rağmen fiyat politikası ülkenin genel ekonomik yapısı düşünülerek belirlenmiştir. Özel yurt fiyatları araştırıldığında bizim fiyat politikamızın her bütçeye uygun olduğu görülecektir.
 • Annemiz geldiğinde yurdunuzda kalabiliyor mu?
  Annemiz geldiğinde yurdumuzda bir gün idare tarafından uygunluk verildiği takdirde konaklayabilir. Kız öğrenci yurdu olmanın avantajını bu anlamda annelerimiz yaşamaktadır.
 • Türk Hava Kurumu Üniversitesi'ne nasıl ulaşırım?
  Ankara'da Kız Yurtlarımızın 6-7 dakika içerisinde tren istasyonlarına ulaşarak Türk Hava Kurumu Üniversitesine gidebilirsiniz. Tren ile okula ulaşım 15-20 dakika içerisindedir. Trenin çalışmadığı zamanlarda yurtlarımızın önünden dolmuşla 10 dakika içerisinde Ostim'e ulaşıp, okulun ücretsiz servislerine binebilirsiniz.
 • Yemekler Nasıl?
  Gıda alanında İstihdamı zorunlu personel çalıştırarak işimize verdiğimiz değeri tüm öğrencilerimiz görmüş oluyor. Gıda' nın alınmasından, yurdumuza girişine, servisine kadar başında güleryüzlü ve profesyonel personelimiz en ince ayrıntısına kadar inceliyor ve hizmet veriyor.Ankara'da Kız Öğrenci Yurdu olarak bu alanda İDDAAAALIYIZZ.
E-Bültenimize Kayıt Olun
Ad Soyad
E-Posta
Tüm gelişmeleri anlık takip edebilmek için e-posta adresinizi bizimle paylaşın.
Bağlantılı Üniversiteler