Menü
Sosyal Medya
 1. Ana Sayfa
 2. Haberler
 3. Anne Üniversitesi Projesi

Anne üniversitesi projesi

12/08/2015

Gazi Üniversitesi ve Ankara Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle hazırlanan Anne Üniversitesi projesi İmza Töreni Mimar Kemaleddin Salonu'nda törenle gerçekleştirildi.

Gazi Üniversitesi ve Ankara Büyükşehir Belediyesi birlikteliğiyle hazırlanan Anne Üniversitesi Protokol İmza Töreni Mimar Kemaleddin Konferans Salonu'nda yapılan törenle gerçekleştirildi. 13 Kasım 2013 tarihinde hayata geçirilen imza törenine Anne Üniversitesi projesinin mimarı Emine Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve eşi Nevin Gökçek katıldı.

Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hayati Akyol, törende ilk konuşmayı yaptı. Akyol, ailelerin parçalanması, kimlik bunalımı gibi sorunların ivme kazandığını belirtti. Dekan Akyol, "Bu nedenle çocukların ve gençlerin zihinsel, sosyal ve kültürel anlamda etkili olan annelerin eğitim almaları önemli" dedi. Anne Üniversitesi Projesi'nin amaçlarının annelerin bilgi ve becerilerini zamanın şartlarına güncelleyerek sağlıklı bireyler yetiştirmek ve annelerin aile içindeki yerini sağlamlaştırmak olduğunu söyledi. Prof. Dr. Akyol, programın hedefinin bütün anneler olduğunu söyleyerek şöyle devam etti; “Çocukların ahlaklı, bilgili ve becerili yetiştirilebilmesi annelerin yanında tüm kurumların görevidir” dedi.

Gazi Üniversitesi mezunu olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Gazi Üniversitesi’nden övgü ile bahsetti. Gazi Üniversitesi'yle yapılan işbirliğinin diğer kurumlarla yapılan işbirliklerinden farklı olduğunu söyleyen Gökçek, BELTEK(Belediye Teknik Eğitim Kursları) ile 520 bin kişinin istihdam edildiği bilgisini verdi. “Amacımız anneleri sosyal ve duygusal olarak daha güçlü kılmak” dedi.

Konuşmaların ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve Gazi Üniversitesi Rektörü Süleyman Büyükberber projeye imzalarını attılar. Rektör Büyükberber’in günün anısına hediye takdiminin ardından tören sona erdi.

Diğer Haberler
Sıkça Sorulan Sorular
 • Yurdunuzda çamaşır yıkatabiliyor muyum?
  Öğrencilerimiz diledikleri zaman ücreti mukabilinde çamaşır yıkatabilirler. Deterjan ve kurutma dahil olmak üzere 7 kg'lık makinelerde çamaşır yıkanır. Ankara'da kız yurdumuzda yıkanan çamaşırın kurutulması büyük avantajdır. Astım ve diğer alerjik hastalıklarda çamaşır ve deterjan kokusu bu hastalığı tetikleyici özelliğe sahiptir. Kız öğrenci yurdumuz bu aşamada hizmet anlayışını yükselterek yıkanan her çamaşırı herhangi bir ek ücret almadan yıkama ücreti mukabilinde kurutmaktadır.
 • Ütü kullanabiliyor muyum?
  Ütü ücretsiz olarak görevliden istenerek gece saat 24:00'a kadar yapılabilir. Yurdumuzda kızlarımız, sadece kamera sisteminin olduğu yerlerde ütü yapabilirler. Bu kontrol aynı zamanda öğrencilerimizin güvenliği içinde önemlidir.
 • Gazi Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Gazi Üniversitesi yerleşke kapısına 3 şubemizden de 100-700 metre mesafeler arasında ulaşılabilir. 700 metre mesafede olan 1. şubemizden sabahları ücretsiz servisle okula ulaşılır. Diğer şubelerimizde Gazi Üniversitesi yerleşke kapısına yürüme mesafesi 5 dk'dır. Veya yurdun karşısındaki duraktan otobüse binebilirler. Ankara'da özel öğrenci yurdu olarak Gazi Üniversitesi'ne yakınlık bakımından öğrencilerimize ayrıcalık sunmaktayız. Aynı zamanda ücretsiz servisler ile de öğrencilerin biraz daha fazla uyumalarını, rahat rahat kahvaltı yapmalarını da yolu kısaltarak sağlamaktayız. Ankara'da öğrenci olmak Gazi Üniversitesin'de öğrenci olmak ve yurdumuzda kalmak gerçekten büyük ayrıcalıktır.2018 yılında açılan Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi ile 2.ve 3. şubelerimiz karşılıklıdır.Yolun karşısına geçerek okula ulaşma şansımız mevcuttur.
 • Ankara'da Kız Yurdu olarak yurt kapasite kaç kişiliktir?
  Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak çalışan kız yurdumuzun kapasiteleri, verilen kontenjanlardan daha az tutularak, öğrencilerimizin rahatı ön planda tutulmuştur. Ankara'da özel yurt fiyatları içerisinde de kaliteli hizmet standardına rağmen fiyat politikası ülkenin genel ekonomik yapısı düşünülerek belirlenmiştir. Özel yurt fiyatları araştırıldığında bizim fiyat politikamızın her bütçeye uygun olduğu görülecektir.
 • Annemiz geldiğinde yurdunuzda kalabiliyor mu?
  Annemiz geldiğinde yurdumuzda bir gün idare tarafından uygunluk verildiği takdirde konaklayabilir. Kız öğrenci yurdu olmanın avantajını bu anlamda annelerimiz yaşamaktadır.
 • Türk Hava Kurumu Üniversitesi'ne nasıl ulaşırım?
  Ankara'da Kız Yurtlarımızın 6-7 dakika içerisinde tren istasyonlarına ulaşarak Türk Hava Kurumu Üniversitesine gidebilirsiniz. Tren ile okula ulaşım 15-20 dakika içerisindedir. Trenin çalışmadığı zamanlarda yurtlarımızın önünden dolmuşla 10 dakika içerisinde Ostim'e ulaşıp, okulun ücretsiz servislerine binebilirsiniz.
 • Yemekler Nasıl?
  Gıda alanında İstihdamı zorunlu personel çalıştırarak işimize verdiğimiz değeri tüm öğrencilerimiz görmüş oluyor. Gıda' nın alınmasından, yurdumuza girişine, servisine kadar başında güleryüzlü ve profesyonel personelimiz en ince ayrıntısına kadar inceliyor ve hizmet veriyor.Ankara'da Kız Öğrenci Yurdu olarak bu alanda İDDAAAALIYIZZ.
E-Bültenimize Kayıt Olun
Ad Soyad
E-Posta
Tüm gelişmeleri anlık takip edebilmek için e-posta adresinizi bizimle paylaşın.
Bağlantılı Üniversiteler