Menü
Sosyal Medya

Avrupa’nın En Büyük Eğitim Fakültesi Gazi Üniversitesinde

14/05/2015

A&C kız yurduna yürüme olarak 15 dk mesafede bulunan Gazi Üniversitesi bu kez de Avrupa' da bir ilke imza atıyor. Avrupa'da ki en büyük eğitim fakültesinin inşaatı tamamlanmış durumda.

1926 yılında genç Türkiye Cumhuriyetinin öğretmen ihtiyacını karşılamak amacıyla Gazi Mustafa Kemal tarafından temeli atılan ve O’nun himayesi altında büyüyen Gazi Eğitim Fakültesi, geride kalan 89 yıl içerisinde sadece Türkiye’nin değil, Avrupa ve yakın coğrafyanın da en büyük eğitim fakültesi olmuştur. Bünyesindeki 8 bin öğrenci ve 700’den fazla akademik personeliyle birçok üniversiteden daha büyüktür.

Öğrenci yurdumuzda kalan öğrencilerden, eğitim fakültesinde okuyanlar artık daha kısa bir mesafede okullarına ulaşabileceklerdir. Yapımı tamamlanmış fakat eğitime henüz başlanmamış bina, Avrupa'nın en büyük Eğitim Fakültesi binası olduğu için yeni birçok öğrenci gelecektir.

Kız yurdumuz, üniversiteye çok yakın bir konuma sahip olduğu için Gazi'de okuyan öğrenciler tarafından çok tercih edilmektedir. Üniversiteye ücretsiz servis vb. birçok imkanıyla bölgedeki diğer yurtlardan ayrılıyor. Gazi Üniversitesinde okuyan veya tercih döneminde Gazi'yi tercih edecek öğrencileri mutlaka A&C kız yurdunu gezmeye davet ediyoruz.

Diğer Haberler
Sıkça Sorulan Sorular
 • Yurdunuzda çamaşır yıkatabiliyor muyum?
  Öğrencilerimiz diledikleri zaman ücreti mukabilinde çamaşır yıkatabilirler. Deterjan ve kurutma dahil olmak üzere 7 kg'lık makinelerde çamaşır yıkanır. Ankara'da kız yurdumuzda yıkanan çamaşırın kurutulması büyük avantajdır. Astım ve diğer alerjik hastalıklarda çamaşır ve deterjan kokusu bu hastalığı tetikleyici özelliğe sahiptir. Kız öğrenci yurdumuz bu aşamada hizmet anlayışını yükselterek yıkanan her çamaşırı herhangi bir ek ücret almadan yıkama ücreti mukabilinde kurutmaktadır.
 • Ütü kullanabiliyor muyum?
  Ütü ücretsiz olarak görevliden istenerek gece saat 24:00'a kadar yapılabilir. Yurdumuzda kızlarımız, sadece kamera sisteminin olduğu yerlerde ütü yapabilirler. Bu kontrol aynı zamanda öğrencilerimizin güvenliği içinde önemlidir.
 • Gazi Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Gazi Üniversitesi yerleşke kapısına 3 şubemizden de 100-700 metre mesafeler arasında ulaşılabilir. 700 metre mesafede olan 1. şubemizden sabahları ücretsiz servisle okula ulaşılır. Diğer şubelerimizde Gazi Üniversitesi yerleşke kapısına yürüme mesafesi 5 dk'dır. Veya yurdun karşısındaki duraktan otobüse binebilirler. Ankara'da özel öğrenci yurdu olarak Gazi Üniversitesi'ne yakınlık bakımından öğrencilerimize ayrıcalık sunmaktayız. Aynı zamanda ücretsiz servisler ile de öğrencilerin biraz daha fazla uyumalarını, rahat rahat kahvaltı yapmalarını da yolu kısaltarak sağlamaktayız. Ankara'da öğrenci olmak Gazi Üniversitesin'de öğrenci olmak ve yurdumuzda kalmak gerçekten büyük ayrıcalıktır.
 • Ankara'da Kız Yurdu olarak yurt kapasite kaç kişiliktir?
  Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak çalışan kız yurdumuzun kapasiteleri, verilen kontenjanlardan daha az tutularak, öğrencilerimizin rahatı ön planda tutulmuştur. Ankara'da özel yurt fiyatları içerisinde de kaliteli hizmet standardına rağmen fiyat politikası ülkenin genel ekonomik yapısı düşünülerek belirlenmiştir. Özel yurt fiyatları araştırıldığında bizim fiyat politikamızın her bütçeye uygun olduğu görülecektir.
 • Annemiz geldiğinde yurdunuzda kalabiliyor mu?
  Annemiz geldiğinde yurdumuzda bir gün idare tarafından uygunluk verildiği takdirde konaklayabilir. Kız öğrenci yurdu olmanın avantajını bu anlamda annelerimiz yaşamaktadır.
 • Türk Hava Kurumu Üniversitesi'ne nasıl ulaşırım?
  Ankara'da Kız Yurtlarımızın 6-7 dakika içerisinde tren istasyonlarına ulaşarak Türk Hava Kurumu Üniversitesine gidebilirsiniz. Tren ile okula ulaşım 15-20 dakika içerisindedir. Trenin çalışmadığı zamanlarda yurtlarımızın önünden dolmuşla 10 dakika içerisinde Ostim'e ulaşıp, okulun ücretsiz servislerine binebilirsiniz.
E-Bültenimize Kayıt Olun
Ad Soyad
E-Posta
Tüm gelişmeleri anlık takip edebilmek için e-posta adresinizi bizimle paylaşın.
Bağlantılı Üniversiteler