Menü
Sosyal Medya
 1. Ana Sayfa
 2. Haberler
 3. Gazi’Den Anne Üniversitesi Projesi

Gazi’den Anne Üniversitesi Projesi

03/06/2015

Gazi Üniversitesi ile Büyükşehir Belediyesi’nin beraber hazırladığı Anne Üniversitesi Protokol İmza Töreni, üniversitede gerçekleştirildi.

13 Kasım 2013 tarihiyle hayat bulan projenin baş mimarı Emine Erdoğan, Aile Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve Nevin Gökçek katıldı.

Törende ilk konuşmayı yapan Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hayati Akyol gerçekleştirdi. Akyol, son zamanlarda parçalanan aileler, kimlik bunalımları vb. sorunların çoğaldığı belirtti. Akyol, bu nedenle çocukların gelişiminde en büyük rolü üstlenen annelerin sosyal, kültürel ve zihinsel alanda annelerin eğitim alması gerektiğini belirtti. Alınan bu eğitim sonrası daha bilinçli annelerin, daha bilinçli gençler yetiştireceğini konuşmalarına ekledi.

Gazi Üniversitesinden mezun olan Melih Gökçek konuşmasına Ankara’ya yaptığı yenilikleri söyleyerek başladı. Ankara’dan büyük bir övgüyle bahseden Melih Gökçek yapılacak bu işbirliği sayesinde çok daha bilinçli aileler ve bunun sonucu olarak daha bilinçli ve sağlıklı bir nesil yetişeceğini belirtti. Gökçek ayrıca, Ankara’nın suç oranı en düşük şehir olduğunu da belirtti.

Melih Gökçek’ten sonra Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin konuşmasını gerçekleştirdi. Zamanın birleşme ve işbirliği zamanı olduğunu belirtti. Gazi Üniversitesiyle ortak gerçekleştirilen bu projenin kendisini çok heyecanlandırdığını söyledi. Bakanlık olarak Anne Üniversitesi Projesini destekleyeceklerini belirtti.

Son olarak Emine Erdoğan konuşmasını gerçekleştirdi. Konuşmasında projenin olabildiğince yaygınlaşmasının çok önemli olduğunu ve böyle projeler sayesinde ebeveynler ve gençler arasındaki kopuklukları ortadan kaldıracağını söyledi. Emine Erdoğan “Anneler ve anne adayları hocalarla bilgilerini güncelleyerek birikimlerini arttıracaklar” Çocukların dolayısıyla annelerin kaliteli bir eğitim almalarının hayati önem taşıdığını vurgulayarak sözlerini tamamladı.

Diğer Haberler
Sıkça Sorulan Sorular
 • Yurdunuzda çamaşır yıkatabiliyor muyum?
  Öğrencilerimiz diledikleri zaman ücreti mukabilinde çamaşır yıkatabilirler. Deterjan ve kurutma dahil olmak üzere 7 kg'lık makinelerde çamaşır yıkanır. Ankara'da kız yurdumuzda yıkanan çamaşırın kurutulması büyük avantajdır. Astım ve diğer alerjik hastalıklarda çamaşır ve deterjan kokusu bu hastalığı tetikleyici özelliğe sahiptir. Kız öğrenci yurdumuz bu aşamada hizmet anlayışını yükselterek yıkanan her çamaşırı herhangi bir ek ücret almadan yıkama ücreti mukabilinde kurutmaktadır.
 • Ütü kullanabiliyor muyum?
  Ütü ücretsiz olarak görevliden istenerek gece saat 24:00'a kadar yapılabilir. Yurdumuzda kızlarımız, sadece kamera sisteminin olduğu yerlerde ütü yapabilirler. Bu kontrol aynı zamanda öğrencilerimizin güvenliği içinde önemlidir.
 • Gazi Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Gazi Üniversitesi yerleşke kapısına 3 şubemizden de 100-700 metre mesafeler arasında ulaşılabilir. 700 metre mesafede olan 1. şubemizden sabahları ücretsiz servisle okula ulaşılır. Diğer şubelerimizde Gazi Üniversitesi yerleşke kapısına yürüme mesafesi 5 dk'dır. Veya yurdun karşısındaki duraktan otobüse binebilirler. Ankara'da özel öğrenci yurdu olarak Gazi Üniversitesi'ne yakınlık bakımından öğrencilerimize ayrıcalık sunmaktayız. Aynı zamanda ücretsiz servisler ile de öğrencilerin biraz daha fazla uyumalarını, rahat rahat kahvaltı yapmalarını da yolu kısaltarak sağlamaktayız. Ankara'da öğrenci olmak Gazi Üniversitesin'de öğrenci olmak ve yurdumuzda kalmak gerçekten büyük ayrıcalıktır.2018 yılında açılan Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi ile 2.ve 3. şubelerimiz karşılıklıdır.Yolun karşısına geçerek okula ulaşma şansımız mevcuttur.
 • Ankara'da Kız Yurdu olarak yurt kapasite kaç kişiliktir?
  Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak çalışan kız yurdumuzun kapasiteleri, verilen kontenjanlardan daha az tutularak, öğrencilerimizin rahatı ön planda tutulmuştur. Ankara'da özel yurt fiyatları içerisinde de kaliteli hizmet standardına rağmen fiyat politikası ülkenin genel ekonomik yapısı düşünülerek belirlenmiştir. Özel yurt fiyatları araştırıldığında bizim fiyat politikamızın her bütçeye uygun olduğu görülecektir.
 • Annemiz geldiğinde yurdunuzda kalabiliyor mu?
  Annemiz geldiğinde yurdumuzda bir gün idare tarafından uygunluk verildiği takdirde konaklayabilir. Kız öğrenci yurdu olmanın avantajını bu anlamda annelerimiz yaşamaktadır.
 • Türk Hava Kurumu Üniversitesi'ne nasıl ulaşırım?
  Ankara'da Kız Yurtlarımızın 6-7 dakika içerisinde tren istasyonlarına ulaşarak Türk Hava Kurumu Üniversitesine gidebilirsiniz. Tren ile okula ulaşım 15-20 dakika içerisindedir. Trenin çalışmadığı zamanlarda yurtlarımızın önünden dolmuşla 10 dakika içerisinde Ostim'e ulaşıp, okulun ücretsiz servislerine binebilirsiniz.
 • Yemekler Nasıl?
  Gıda alanında İstihdamı zorunlu personel çalıştırarak işimize verdiğimiz değeri tüm öğrencilerimiz görmüş oluyor. Gıda' nın alınmasından, yurdumuza girişine, servisine kadar başında güleryüzlü ve profesyonel personelimiz en ince ayrıntısına kadar inceliyor ve hizmet veriyor.Ankara'da Kız Öğrenci Yurdu olarak bu alanda İDDAAAALIYIZZ.
E-Bültenimize Kayıt Olun
Ad Soyad
E-Posta
Tüm gelişmeleri anlık takip edebilmek için e-posta adresinizi bizimle paylaşın.
Bağlantılı Üniversiteler