Menü
Sosyal Medya
Dil Seçiniz:
 1. Ana Sayfa
 2. Haberler
 3. Gazi’Den Anne Üniversitesi Projesi

Gazi’den Anne Üniversitesi Projesi

03/06/2015

Gazi Üniversitesi ile Büyükşehir Belediyesi’nin beraber hazırladığı Anne Üniversitesi Protokol İmza Töreni, üniversitede gerçekleştirildi.

13 Kasım 2013 tarihiyle hayat bulan projenin baş mimarı Emine Erdoğan, Aile Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve Nevin Gökçek katıldı.

Törende ilk konuşmayı yapan Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hayati Akyol gerçekleştirdi. Akyol, son zamanlarda parçalanan aileler, kimlik bunalımları vb. sorunların çoğaldığı belirtti. Akyol, bu nedenle çocukların gelişiminde en büyük rolü üstlenen annelerin sosyal, kültürel ve zihinsel alanda annelerin eğitim alması gerektiğini belirtti. Alınan bu eğitim sonrası daha bilinçli annelerin, daha bilinçli gençler yetiştireceğini konuşmalarına ekledi.

Gazi Üniversitesinden mezun olan Melih Gökçek konuşmasına Ankara’ya yaptığı yenilikleri söyleyerek başladı. Ankara’dan büyük bir övgüyle bahseden Melih Gökçek yapılacak bu işbirliği sayesinde çok daha bilinçli aileler ve bunun sonucu olarak daha bilinçli ve sağlıklı bir nesil yetişeceğini belirtti. Gökçek ayrıca, Ankara’nın suç oranı en düşük şehir olduğunu da belirtti.

Melih Gökçek’ten sonra Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin konuşmasını gerçekleştirdi. Zamanın birleşme ve işbirliği zamanı olduğunu belirtti. Gazi Üniversitesiyle ortak gerçekleştirilen bu projenin kendisini çok heyecanlandırdığını söyledi. Bakanlık olarak Anne Üniversitesi Projesini destekleyeceklerini belirtti.

Son olarak Emine Erdoğan konuşmasını gerçekleştirdi. Konuşmasında projenin olabildiğince yaygınlaşmasının çok önemli olduğunu ve böyle projeler sayesinde ebeveynler ve gençler arasındaki kopuklukları ortadan kaldıracağını söyledi. Emine Erdoğan “Anneler ve anne adayları hocalarla bilgilerini güncelleyerek birikimlerini arttıracaklar” Çocukların dolayısıyla annelerin kaliteli bir eğitim almalarının hayati önem taşıdığını vurgulayarak sözlerini tamamladı.

Diğer Haberler
Sıkça Sorulan Sorular
 • A&C Özel Kız Öğrenci Yurdunun her şubesinde çamaşır yıkama hizmeti bulunuyor mu?
  Öğrencilerimiz diledikleri zaman ücreti mukabilinde, tüm şubelerimizde mevcut olan çamaşır yıkama hizmetimizden yararlanabilirler. 7 kg - 9 kg çamaşır yıkama kapasitesine sahip makinelerde çamaşır yıkama hizmetimize, deterjan ve kurutma hizmeti de dahildir. Astım ve diğer alerjik hastalıklarda çamaşır ve deterjan kokusu bu hastalığa tetikleyici özelliğe sahiptir. Bu sebeple; çamaşır kurutma hizmeti büyük önem arz etmektedir. Özel A&C Kız Öğrenci Yurtları, bu aşamada hizmet kalitesini yükselterek yıkanan her çamaşırı herhangi bir ek ücret almadan yıkama ücreti mukabilinde kurutmaktadır.
 • Ütü hizmetinden nasıl faydalanabilirim?
  Ütü hizmetimiz, gece saat 24:00'a kadar görevlilerimizin bilgisi dahilinde ücretsiz olarak verilmektedir. Öğrencilerimizin güvenliği için ütü hizmetimiz, sadece kamera sisteminin olduğu yerlerde verilmektedir.
 • Gazi Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Gazi Üniversitesi merkez kampüse 3 şubemizden de ortalama 200 metre mesafeler arasında ulaşılabilir. Özel A&C kız öğrenci yurtları olarak tüm şubelerimizden Gazi Üniversitesi merkez kampüse (Gazi Eğitim, Eczacılık, Fen, Spor Bilimleri, Teknoloji Fakültesi ve merkez kütüphane...) yürüyerek 5 dakika içerisinde ulaşmanız mümkündür. Ayrıca yurtlarımızın önünden geçen 220-221 numaralı otobüslerle Gazi Üniversitesi diğer kampüslere (Gazi Tıp, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Bankacılık ve sigortacılık yüksekokulu...) ulaşmak da mümkündür. Ankara'da özel öğrenci yurdu olarak Gazi Üniversitesi'ne yakınlık bakımından öğrencilerimize ayrıcalık sunmaktayız. Sunduğumuz bu hizmet ile hem öğrencilerin daha fazla uyumasını hem de günün en önemli öğünü olan kahvaltıyı rahatça yapabilmeleri için imkan tanımaktayız. Ankara'da öğrenci olmak Gazi Üniversitesinde öğrenci olmak ve yurdumuzda kalmak gerçekten büyük ayrıcalıktır. Gazi Üniversitesinde okuyacaksan haydi sende katıl aramıza... Bu ayrıcalıkları yaşamak için daha fazla zaman kaybetme.
 • Hacı Bayram Veli Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Hacı Bayram Veli Üniversitesi Edebiyat Fakültesi yurdumuzun arkasında olup yürüme mesafesi 5 dakikadır. Hacı Bayram Veli Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve İİBF’ye yürüme mesafesi 10 dakika olup ancak dileyen öğrencilerin yurtlarımızın önünden geçen 220-221 numaralı otobüslerle bu fakültelere ulaşması mümkündür.
 • Ankara Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Gazi Üniversitesi'ne yakın olduğumuz kadar Ankara Üniversitesi Tandoğan kampüsüne de yakın mesafedeyiz. Yurtlarımızın önünden geçen 220-221 numaralı otobüslerle Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, Fen Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi (Fizik ve kimya Mühendislikleri Bölümü)'ne ulaşmak da mümkündür.
 • Türk Hava Kurumu Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Özel A&C Kız Öğrenci Yurtlarımızdan, tahminen 6-7 dakika içerisinde tren istasyonlarına ulaşarak Türk Hava Kurumu Üniversitesine gidebilirsiniz. Tren ile okula ulaşım 15-20 dakika içerisinde gerçekleşmektedir. Trenin çalışmadığı zamanlarda yurtlarımızın önünden geçen dolmuşlarla 10 dakika içerisinde üniversitenin ücretsiz servis durağı olan Ostim'e ulaşıp, okul servis hizmetinden faydalanabilirsiniz.
 • Ankara'da Kız Yurdu olarak yurt kapasite kaç kişiliktir?
  Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak çalışan kız yurdumuzun kapasiteleri, verilen kontenjanlardan daha az tutularak, öğrencilerimizin rahatı ön planda tutulmuştur. Ankara'da özel yurt fiyatları içerisinde de kaliteli hizmet standardına rağmen fiyat politikası ülkenin genel ekonomik yapısı düşünülerek belirlenmiştir. Özel yurt fiyatları araştırıldığında bizim fiyat politikamızın her bütçeye uygun olduğu görülecektir.
 • Yurdumuzda misafirlerimizi ağırlayabiliyor muyuz?
  Elbette... Özel A&C kız öğrenci yurtları olarak öğrencilerimizin anneleri idareden uygunluk alarak yılda 2 kez ücretsiz konaklayabilirler. Diğer bayan misafir grupları ise belli ücrete tabii tutularak ve idare tarafından istenilen evrakları temin ederek yurtlarımızda konaklayabilirler.
 • Yemekler hakkında detaylı bilgi verir misiniz?
  Özel A&C Kız Öğrenci Yurtlarında, her sabah zengin çeşitlerle açık büfe kahvaltı hizmeti verilmektedir. Akşam yemeklerinde ise her gün 4 çeşit olmak üzere sağlıklı ve besleyici yemekler çıkmaktadır. Yemeklerimizin lezzeti, kalitesi ve annelerinizin lezzetini aratmayacağı konusunda da son derece İDDİALIYIZ.
E-Bültenimize Kayıt Olun
Ad Soyad
E-Posta
Tüm gelişmeleri anlık takip edebilmek için e-posta adresinizi bizimle paylaşın.