Menü
Sosyal Medya
 1. Ana Sayfa
 2. Haberler
 3. Sağlıklı Ve Temiz Yaşam Alanı

Sağlıklı ve temiz yaşam alanı

08/05/2015

Ankara A&C kız yurdunun önem verdiği konuların başında temizlik gelir. Öğrencilerimiz için en güzel ve ferah ortamı sağlamak için bu konu üzerine titizlikle yaklaşıyoruz. Sağlıklı olmamız için büyük önem taşıyan temizlik, üzerinde durulması gereken hassas bir konudur. Toplu yaşam alanlarını içerisinde bulunduran kız yurtlarında ise temizlik çok daha önemli bir konudur. Odamızı, banyomuzu, çalışma ve dinlenme salonlarımızı başka insanlarla paylaşıyoruz. Bu ortak alanlar paylaşımının bir sonucu olarak, normal bir eve göre daha hızlı kirlenebilir.

Öğrencilerimize en sağlıklı ve temiz ortamı sağlamak A&C kız yurdunun bir görevidir. Bu görevi en iyi şekilde yerine getirmek için özellikle ortak kullanım alanları olan banyo ve tuvalet temizliğine çok önem veriyoruz. Kız yurdumuzda sabah ve akşam ayrı ayrı yapılmak üzere günde iki defa banyo temizliği yapılmaktadır. Bu temizliğin sonucu olarak en temiz ve sağlıklı banyolar öğrencilerin kullanımına sunuluyor.

Temizlik hizmetlerimizin arasında, hafta sonları hariç her gün düzenli olarak yurt odalarımızın temizliği de bulunmaktadır. Öğrenci odalarımızın her zaman temiz ve sağlıklı olması öğrencilerimize kendi evlerinin huzurunu sağlar. Ayrıca yatakların nevresimler her onbeş günde bir değiştirilir.

A&C özel kız yurdu olarak, yurdumuzda kalan öğrencilere sağlıklı ve hijyenik bir ortam sağlamak temel prensiplerimiz arasındadır. Gelecek nesilleri aydınlatacak gençlerimize, sağlıklı bir ortam sağlamak bizim için bir gururdur.

Diğer Haberler
Sıkça Sorulan Sorular
 • Yurdunuzda çamaşır yıkatabiliyor muyum?
  Öğrencilerimiz diledikleri zaman ücreti mukabilinde çamaşır yıkatabilirler. Deterjan ve kurutma dahil olmak üzere 7 kg'lık makinelerde çamaşır yıkanır. Ankara'da kız yurdumuzda yıkanan çamaşırın kurutulması büyük avantajdır. Astım ve diğer alerjik hastalıklarda çamaşır ve deterjan kokusu bu hastalığı tetikleyici özelliğe sahiptir. Kız öğrenci yurdumuz bu aşamada hizmet anlayışını yükselterek yıkanan her çamaşırı herhangi bir ek ücret almadan yıkama ücreti mukabilinde kurutmaktadır.
 • Ütü kullanabiliyor muyum?
  Ütü ücretsiz olarak görevliden istenerek gece saat 24:00'a kadar yapılabilir. Yurdumuzda kızlarımız, sadece kamera sisteminin olduğu yerlerde ütü yapabilirler. Bu kontrol aynı zamanda öğrencilerimizin güvenliği içinde önemlidir.
 • Gazi Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Gazi Üniversitesi yerleşke kapısına 3 şubemizden de 100-700 metre mesafeler arasında ulaşılabilir. 700 metre mesafede olan 1. şubemizden sabahları ücretsiz servisle okula ulaşılır. Diğer şubelerimizde Gazi Üniversitesi yerleşke kapısına yürüme mesafesi 5 dk'dır. Veya yurdun karşısındaki duraktan otobüse binebilirler. Ankara'da özel öğrenci yurdu olarak Gazi Üniversitesi'ne yakınlık bakımından öğrencilerimize ayrıcalık sunmaktayız. Aynı zamanda ücretsiz servisler ile de öğrencilerin biraz daha fazla uyumalarını, rahat rahat kahvaltı yapmalarını da yolu kısaltarak sağlamaktayız. Ankara'da öğrenci olmak Gazi Üniversitesin'de öğrenci olmak ve yurdumuzda kalmak gerçekten büyük ayrıcalıktır.2018 yılında açılan Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi ile 2.ve 3. şubelerimiz karşılıklıdır.Yolun karşısına geçerek okula ulaşma şansımız mevcuttur.
 • Ankara'da Kız Yurdu olarak yurt kapasite kaç kişiliktir?
  Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak çalışan kız yurdumuzun kapasiteleri, verilen kontenjanlardan daha az tutularak, öğrencilerimizin rahatı ön planda tutulmuştur. Ankara'da özel yurt fiyatları içerisinde de kaliteli hizmet standardına rağmen fiyat politikası ülkenin genel ekonomik yapısı düşünülerek belirlenmiştir. Özel yurt fiyatları araştırıldığında bizim fiyat politikamızın her bütçeye uygun olduğu görülecektir.
 • Annemiz geldiğinde yurdunuzda kalabiliyor mu?
  Annemiz geldiğinde yurdumuzda bir gün idare tarafından uygunluk verildiği takdirde konaklayabilir. Kız öğrenci yurdu olmanın avantajını bu anlamda annelerimiz yaşamaktadır.
 • Türk Hava Kurumu Üniversitesi'ne nasıl ulaşırım?
  Ankara'da Kız Yurtlarımızın 6-7 dakika içerisinde tren istasyonlarına ulaşarak Türk Hava Kurumu Üniversitesine gidebilirsiniz. Tren ile okula ulaşım 15-20 dakika içerisindedir. Trenin çalışmadığı zamanlarda yurtlarımızın önünden dolmuşla 10 dakika içerisinde Ostim'e ulaşıp, okulun ücretsiz servislerine binebilirsiniz.
 • Yemekler Nasıl?
  Gıda alanında İstihdamı zorunlu personel çalıştırarak işimize verdiğimiz değeri tüm öğrencilerimiz görmüş oluyor. Gıda' nın alınmasından, yurdumuza girişine, servisine kadar başında güleryüzlü ve profesyonel personelimiz en ince ayrıntısına kadar inceliyor ve hizmet veriyor.Ankara'da Kız Öğrenci Yurdu olarak bu alanda İDDAAAALIYIZZ.
E-Bültenimize Kayıt Olun
Ad Soyad
E-Posta
Tüm gelişmeleri anlık takip edebilmek için e-posta adresinizi bizimle paylaşın.
Bağlantılı Üniversiteler