Menü
Sosyal Medya
Dil Seçiniz:
 1. Ana Sayfa
 2. Haberler
 3. Uygun Çalışma Ortamı

Uygun Çalışma Ortamı

13/05/2015

Özel A&C kız yurdu olarak öğrencilerin rahat ders çalışabilmesi için en uygun ortamları sağladık. Öğrencilerin en zorlandığı konulardan biri olan ders çalışmak için öncelikle uygun bir ortam gerekir. İnsanlar kendini rahat ve huzurlu hissettiği yerlerde işlerine ve derslerine daha rahat konsantre olurlar. Bizde kız yurdumuzda kalan öğrenciler için elimizdeki imkanları kullanarak en huzurlu ve stressiz ortamı yarattık.

Yurdumuzda kalan her öğrenciye ait bir çalışma masası ve dolap koyarak bu ortamı sağladık. Öğrencilerimiz ister odalarında ister etüt odalarında ders çalışma imkanlarına sahiptirler. Etüt odalarımızda bulunan LCD TV, buzdolabı gibi donanımlar öğrencilerin çalışmalarına destek vermek için düşünüldü. Etüt odalarımız, sadece öğrencilerimizin bireysel çalışmaları için değil grup çalışmaları için de en ideal ortamdır.

Kız yurdumuzda bulunan kablolu veya kablosuz internet öğrencilerin istedikleri bilgiye anında ulaşması için çok önemli bir detaydır. Teknolojinin ilerlemesiyle beraber internet öğrencilerin çalışmalarını destekler bir hal aldı. Yurdumuzda ki bilgisayar odaları da öğrencilere ders çalışmaları konusunda destek veriyor.

Kısacası A&C kız yurdu olarak, öğrencilerin temel görevleri arasında olan ders çalışma konusunu detaylıca işledik. Bu konuda tüm detayları ve donanımları eksiksiz olarak tamamladık. Öğrenciler, yurdumuzda ders çalışmak için uygun ortamı bulmakta hiçbir zaman zorlanmayacak.

Diğer Haberler
Sıkça Sorulan Sorular
 • A&C Özel Kız Öğrenci Yurdunun her şubesinde çamaşır yıkama hizmeti bulunuyor mu?
  Öğrencilerimiz diledikleri zaman ücreti mukabilinde, tüm şubelerimizde mevcut olan çamaşır yıkama hizmetimizden yararlanabilirler. 7 kg - 9 kg çamaşır yıkama kapasitesine sahip makinelerde çamaşır yıkama hizmetimize, deterjan ve kurutma hizmeti de dahildir. Astım ve diğer alerjik hastalıklarda çamaşır ve deterjan kokusu bu hastalığa tetikleyici özelliğe sahiptir. Bu sebeple; çamaşır kurutma hizmeti büyük önem arz etmektedir. Özel A&C Kız Öğrenci Yurtları, bu aşamada hizmet kalitesini yükselterek yıkanan her çamaşırı herhangi bir ek ücret almadan yıkama ücreti mukabilinde kurutmaktadır.
 • Ütü hizmetinden nasıl faydalanabilirim?
  Ütü hizmetimiz, gece saat 24:00'a kadar görevlilerimizin bilgisi dahilinde ücretsiz olarak verilmektedir. Öğrencilerimizin güvenliği için ütü hizmetimiz, sadece kamera sisteminin olduğu yerlerde verilmektedir.
 • Gazi Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Gazi Üniversitesi merkez kampüse 3 şubemizden de ortalama 200 metre mesafeler arasında ulaşılabilir. Özel A&C kız öğrenci yurtları olarak tüm şubelerimizden Gazi Üniversitesi merkez kampüse (Gazi Eğitim,Eczacılık,Fen,Spor Bilimleri,Teknoloji Fakültesi ve merkez kütüphane...) yürüyerek 5 dk içerisinde ulaşmanız mümkündür. Ayrıca yurtlarımızın önünden geçen 220-221 numaralı otobüslerle Gazi Üniversitesi diğer kampüslere (Gazi Tıp,Sağlık Bilimleri Fakültesi,Bankacılık ve sigortacılık yüksekokulu...) ulaşmak da mümkündür.Ankara'da özel öğrenci yurdu olarak Gazi Üniversitesi'ne yakınlık bakımından öğrencilerimize ayrıcalık sunmaktayız. Sunduğumuz bu hizmet ile hem öğrencilerin daha fazla uyumasını hem de günün en önemli öğünü olan kahvaltıyı rahatça yapabilmeleri için imkan tanımaktayız. Ankara'da öğrenci olmak Gazi Üniversitesinde öğrenci olmak ve yurdumuzda kalmak gerçekten büyük ayrıcalıktır.Gazi Üniversitesinde okuyacaksan haydi sende katıl aramıza...Bu ayrıcalıkları yaşamak için daha fazla zaman kaybetme ...
 • Hacı Bayram Veli Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Hacı Bayram Veli Üniversitesi Edebiyat Fakültesi yurdumuzun arkasında olup yürüme mesafesi 5 dakikadır. Hacı Bayram Veli Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve İİBF’ye yürüme mesafesi 10 dk olup ancak dileyen öğrencilerin yurtlarımızın önünden geçen 220-221 numaralı otobüslerle bu fakültelere ulaşması mümkündür.
 • Ankara Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Gazi Üniversitesi'ne yakın olduğumuz kadar Ankara Üniversitesi Tandoğan kampüsüne de yakın mesafedeyiz.Yurtlarımızın önünden geçen 220-221 numaralı otobüslerle Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi,Fen Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi (Fizik ve kimya Mühendislikleri Bölümü) 'ne ulaşmak da mümkündür.
 • Türk Hava Kurumu Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Özel A&C Kız Öğrenci Yurtlarımızdan,tahminen 6-7 dakika içerisinde tren istasyonlarına ulaşarak Türk Hava Kurumu Üniversitesine gidebilirsiniz. Tren ile okula ulaşım 15-20 dakika içerisinde gerçekleşmektedir. Trenin çalışmadığı zamanlarda yurtlarımızın önünden geçen dolmuşlarla 10 dakika içerisinde üniversitenin ücretsiz servis durağı olan Ostim'e ulaşıp, okul servis hizmetinden faydalanabilirsiniz.
 • Ankara'da Kız Yurdu olarak yurt kapasite kaç kişiliktir?
  Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak çalışan kız yurdumuzun kapasiteleri, verilen kontenjanlardan daha az tutularak, öğrencilerimizin rahatı ön planda tutulmuştur. Ankara'da özel yurt fiyatları içerisinde de kaliteli hizmet standardına rağmen fiyat politikası ülkenin genel ekonomik yapısı düşünülerek belirlenmiştir. Özel yurt fiyatları araştırıldığında bizim fiyat politikamızın her bütçeye uygun olduğu görülecektir.
 • Yurdumuzda misafirlerimizi ağırlayabiliyor muyuz?
  Elbette... Özel A&C kız öğrenci yurtları olarak öğrencilerimizin anneleri idareden uygunluk alarak yılda 2 kez ücretsiz konaklayabilirler.Diğer bayan misafir grupları ise belli ücrete tabii tutularak ve idare tarafından istenilen evrakları temin ederek yurtlarımızda konaklayabilirler.
 • Yemekler hakkında detaylı bilgi verir misiniz?
  Gıda hizmeti konusunda oldukça hassas bir yaklaşıma sahip, Özel A&C Kız Öğrenci Yurtlarında gıda alanında T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın belirlediği daimi personel istihdam edilerek, konuya verilen değeri ispatlıyoruz. Gıdanın alınmasından, yurdumuza girişine,pişirilmesinden servisine kadar, güler yüzlü ve profesyonel personelimizle her detayı en ince ayrıntısına kadar inceliyor ve sizlere hizmet sunuyoruz. Özel A&C Kız Öğrenci Yurtlarında, her sabah zengin çeşitlerle açık büfe kahvaltı hizmeti verilmektedir. Akşam yemeklerinde ise her gün 4 çeşit olmak üzere sağlıklı ve besleyici yemekler çıkmaktadır. Yemeklerimizin lezzeti ,kalitesi ve annelerinizin lezzetini aratmayacağı konusunda da son derece İDDİALIYIZ.
E-Bültenimize Kayıt Olun
Ad Soyad
E-Posta
Tüm gelişmeleri anlık takip edebilmek için e-posta adresinizi bizimle paylaşın.
Bağlantılı Üniversiteler
  • Ankara Üniversitesi
  • Gazi Üniversitesi
  • Hacı Bayram Veli Üniversitesi
  • Lokman Hekim Üniversitesi
  • Türk Hava Kurumu Üniversitesi