Menü
Sosyal Medya
Dil Seçiniz:
 1. Ana Sayfa
 2. Blog
 3. Öğrenciliğin Keyfine Varmanızı Sağlayan Uygulamalar

Öğrenciliğin Keyfine Varmanızı Sağlayan Uygulamalar

20/01/2020

İçinde yaşadığımız çağda hepimizin sıklıkla duyduğu bir terim var: “Dijital Dönüşüm”

İçinde yaşadığımız çağda hepimizin sıklıkla duyduğu bir terim var: Dijital Dönüşüm

Hayatımızın her alanına hızla yayılmaya devam eden dijital dönüşüm hareketi tartışılmaya dursun bizler, teknolojinin bize sağladığı birkaç fayda üzerine yoğunlaşalım. Derslerde not almayı kolaylaştıran, planlamalarınızı daha düzenli hale getirmenizi sağlayan, kişisel gelişiminize destek olan pek çok uygulama hakkında kısaca bilgilendirme yapacağız.

Hazırsanız, başlıyoruz!

“Eyvah, Unuttum!” Sözü Tarih Olsun! 

Any Do

Özellikle sınav dönemi yaşanan yoğun çalışma temposu ve stres bazı önemli detayları unutmanıza ve planlarınızın alt üst olmasına neden olabiliyor.

Özellikle sınav dönemi yaşanan yoğun çalışma temposu ve stres bazı önemli detayları unutmanıza ve planlarınızın alt üst olmasına neden olabiliyor. Neyse ki; artık bu gibi durumlara çözüm sunan mobil uygulamalar var!

Ödüllü uygulama Any Do, online bir ajanda uygulaması. Milyonlarca kullanıcısı olan Any Do uygulamasını iPhone, iPad ve Android cihazlarınıza indirebilir; günlük hayatınızı kolayca planlayabilirsiniz. Google takvim ile planlarınızı senkronize edebilir; her an her cihazdan uygulamaya erişim sağlayabilirsiniz.

Telefon üzerinden Any Do uygulamasını kullananlara yönelik, en göze çarpan özellik ise; cevapsız veya meşgule düşürdüğünüz bir çağrıyı otomatik olarak yapılacaklar listenize ekliyor olması… Meşgule atarak, listeye eklediğiniz aramaya saat atayabilir ve o saatte, program üzerinde tek tuşla arama gerçekleştirebilirsiniz.

Siz Derse Odaklanın, Ortam Yeşillensin! 

Forest: Stay Focused

Derse oturduğunda dikkati çabucak dağılıp, kendini telefon karıştırırken bulanlara yönelik şirin mi şirin bir önerimiz var!

Derse oturduğunda dikkati çabucak dağılıp, kendini telefon karıştırırken bulanlara yönelik şirin mi şirin bir önerimiz var!

Odaklanmanız gereken durumlarda uygulama üzerinde bir ağaç dikin ve çalışmanız için gereken zamanı uygulamaya girin. Ağacın büyüme süresi olarak tanımlanacak çalışma süresince, ekrana her baktığınızda uygulamadan "Beni yalnız bırak”, "Telefonla ilgilenmeyi kes" gibi mesajlar alıyor ve yaptığınız işe odaklanmak durumda kalıyorsunuz. Eğer, bu süre içerisinde dikkatiniz dağılır, telefona sarılırsanız ağacınız çürür. Bir ağacı çürütmek istemezsiniz, değil mi?

Fotoğraftan, Dokümana!

Office Lens

Notlarınızı dilediğiniz formatta doküman haline getirerek, dilediğiniz an dilediğiniz şekilde kullanmaya ne dersiniz?

Notlarınızı dilediğiniz formatta doküman haline getirerek, dilediğiniz an dilediğiniz şekilde kullanmaya ne dersiniz?

Dersler esnasında tahtanın fotoğrafını ya da derse katılamadıysanız, yardımsever arkadaşınızın notlarının fotoğrafını çekin. Office Lens, sizin için fotoğraftaki yazıları PDF, Word ya da PowerPoint olarak kullanmanıza olanak sağlayacak doküman haline getirsin!

Alternatif: CamScanner

CamScanner uygulaması ile fotoğrafını çektiğiniz dokümanlarınızı ister ayrı ayrı ister tek bir PDF dosyası olarak kaydedebilirsiniz. Yazılı belgeleri ve notları, tarayıcı olmadan dijital hale getiren CamScanner, belgeleri daha okunaklı hale getirme konusunda da oldukça başarılı…

İngilizce Olmadan Olmaz!

Duolingo

Gelecek ile ilgili planları garantiye almak isteyenler için İngilizce olmazsa olmaz! İngilizce sorununu aşmanın da pratik ve eğlenceli yolları var.

Gelecek ile ilgili planları garantiye almak isteyenler için İngilizce olmazsa olmaz! İngilizce sorununu aşmanın da pratik ve eğlenceli yolları var.

Dilerseniz İngilizce, dilerseniz başka bir dil! Duolingo, öğrenmek istediğiniz herhangi bir dili eğlenceli bir şekilde öğrenmenizi sağlayacak eğlenceli bir uygulama.

Uygulama içerisinde yer alan testlerle kendinizi test edebilir, eğlenceli seviye tespit sınavlarıyla gelmiş olduğunuz seviyeyi anbean kontrol edebilirsiniz.

Cevapsız Matematik Sorusu Kalmasın!

Photomath

Matematiğin seveni kadar sevmeyeni de çok, iyi biliriz. Matematikle başa çıkmayı mümkün kılan uygulamalar sayesinde artık matematikle barışabilirsiniz!

Matematiğin seveni kadar sevmeyeni de çok, iyi biliriz. Matematikle başa çıkmayı mümkün kılan uygulamalar sayesinde artık matematikle barışabilirsiniz!

Matematik sorularınız, cevapsız kalmasın! Telefonunuzu, çözemediğiniz sorunun üstüne odaklayıp, fotoğrafını çekin ve Photomath uygulamasına yükleyin. Kısa süre içerisinde çözümlü bir şekilde sorunun cevabına ulaşın. Matematik, artık fotoğraf çekmek kadar basit…

Hesabınızı Bilin!

Wally

Öğrenciliğin şanındandır burs aldıktan sonraki hafta paraya sıkışmak…

Öğrenciliğin şanındandır burs aldıktan sonraki hafta paraya sıkışmak… Artık, hesabınızı bilen uygulamalar sayesinde paranızı kolayca yönetebilirsiniz.

Kişisel bütçenizin takibini daha planlı yapmak ister misiniz? Öyleyse, bu uygulama tam size göre… Basit arayüzü ve kolay kullanımıyla dikkat çeken Wally, toplamda 52 ülkede en çok tercih edilen 10 finans uygulamasından biri ve Türkçe dil desteğine sahip!

Kişisel Gelişim Severiz!

TED

Kişisel gelişim ve motivasyon deyince TEDx konferanslarını aklına getirmeyen var mı?

Kişisel gelişim ve motivasyon deyince TEDx konferanslarını aklına getirmeyen var mı?

Dünyanın en ünlü ve ilham verici insanlarının konferansları, TED uygulaması sayesinde cebinizde…

100’ün üzerinde alt yazı desteği ile her yıl binlerce konuşmanın yayınlandığı ted. com’un mobil cihazlara indirgenmiş hali olan mobil uygulamayı ücretsiz olarak cihazınıza indirin ve ilham veren konuşmalarla kişisel gelişiminizi destekleyip, motivasyonunuz arttırın.

Stressavar Mola

Memorado

Molalarınızı, daha keyifli ve eğitici hale getirmenin yolunu mu arıyorsunuz?

Molalarınızı, daha keyifli ve eğitici hale getirmenin yolunu mu arıyorsunuz? O halde, bir sonraki öneri tam size göre…

Beyin kaslarını ve hafızayı güçlendirmeye yönelik uygulama olan Memorado ile stres atın. Nörobilimsel çalışmalar ışığında geliştirilen ve Berlin Freie Üniversitesi tarafından onaylanmış uygulamalardan biri olan Memorado, küçük anketler sayesinde kişiye özel programlarda oluşturabiliyor.

Öğrenciliğin keyfine varılan mekan AC Kız Yurdu, konaklamada hayatınızı kolaylaştırmaya devam etsin; sizler, öğrenciliğin tadına doya doya varın. Tüm öğrencilere, başarı dolu bir öğrenim hayatı dileriz.

Diğer Blog Yazıları
Sıkça Sorulan Sorular
 • A&C Özel Kız Öğrenci Yurdunun her şubesinde çamaşır yıkama hizmeti bulunuyor mu?
  Öğrencilerimiz diledikleri zaman ücreti mukabilinde, tüm şubelerimizde mevcut olan çamaşır yıkama hizmetimizden yararlanabilirler. 7 kg - 9 kg çamaşır yıkama kapasitesine sahip makinelerde çamaşır yıkama hizmetimize, deterjan ve kurutma hizmeti de dahildir. Astım ve diğer alerjik hastalıklarda çamaşır ve deterjan kokusu bu hastalığa tetikleyici özelliğe sahiptir. Bu sebeple; çamaşır kurutma hizmeti büyük önem arz etmektedir. Özel A&C Kız Öğrenci Yurtları, bu aşamada hizmet kalitesini yükselterek yıkanan her çamaşırı herhangi bir ek ücret almadan yıkama ücreti mukabilinde kurutmaktadır.
 • Ütü hizmetinden nasıl faydalanabilirim?
  Ütü hizmetimiz, gece saat 24:00'a kadar görevlilerimizin bilgisi dahilinde ücretsiz olarak verilmektedir. Öğrencilerimizin güvenliği için ütü hizmetimiz, sadece kamera sisteminin olduğu yerlerde verilmektedir.
 • Gazi Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Gazi Üniversitesi merkez kampüse 3 şubemizden de ortalama 200 metre mesafeler arasında ulaşılabilir. Özel A&C kız öğrenci yurtları olarak tüm şubelerimizden Gazi Üniversitesi merkez kampüse (Gazi Eğitim, Eczacılık, Fen, Spor Bilimleri, Teknoloji Fakültesi ve merkez kütüphane...) yürüyerek 5 dakika içerisinde ulaşmanız mümkündür. Ayrıca yurtlarımızın önünden geçen 220-221 numaralı otobüslerle Gazi Üniversitesi diğer kampüslere (Gazi Tıp, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Bankacılık ve sigortacılık yüksekokulu...) ulaşmak da mümkündür. Ankara'da özel öğrenci yurdu olarak Gazi Üniversitesi'ne yakınlık bakımından öğrencilerimize ayrıcalık sunmaktayız. Sunduğumuz bu hizmet ile hem öğrencilerin daha fazla uyumasını hem de günün en önemli öğünü olan kahvaltıyı rahatça yapabilmeleri için imkan tanımaktayız. Ankara'da öğrenci olmak Gazi Üniversitesinde öğrenci olmak ve yurdumuzda kalmak gerçekten büyük ayrıcalıktır. Gazi Üniversitesinde okuyacaksan haydi sende katıl aramıza... Bu ayrıcalıkları yaşamak için daha fazla zaman kaybetme.
 • Hacı Bayram Veli Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Hacı Bayram Veli Üniversitesi Edebiyat Fakültesi yurdumuzun arkasında olup yürüme mesafesi 5 dakikadır. Hacı Bayram Veli Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve İİBF’ye yürüme mesafesi 10 dakika olup ancak dileyen öğrencilerin yurtlarımızın önünden geçen 220-221 numaralı otobüslerle bu fakültelere ulaşması mümkündür.
 • Ankara Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Gazi Üniversitesi'ne yakın olduğumuz kadar Ankara Üniversitesi Tandoğan kampüsüne de yakın mesafedeyiz. Yurtlarımızın önünden geçen 220-221 numaralı otobüslerle Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, Fen Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi (Fizik ve kimya Mühendislikleri Bölümü)'ne ulaşmak da mümkündür.
 • Türk Hava Kurumu Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Özel A&C Kız Öğrenci Yurtlarımızdan, tahminen 6-7 dakika içerisinde tren istasyonlarına ulaşarak Türk Hava Kurumu Üniversitesine gidebilirsiniz. Tren ile okula ulaşım 15-20 dakika içerisinde gerçekleşmektedir. Trenin çalışmadığı zamanlarda yurtlarımızın önünden geçen dolmuşlarla 10 dakika içerisinde üniversitenin ücretsiz servis durağı olan Ostim'e ulaşıp, okul servis hizmetinden faydalanabilirsiniz.
 • Ankara'da Kız Yurdu olarak yurt kapasite kaç kişiliktir?
  Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak çalışan kız yurdumuzun kapasiteleri, verilen kontenjanlardan daha az tutularak, öğrencilerimizin rahatı ön planda tutulmuştur. Ankara'da özel yurt fiyatları içerisinde de kaliteli hizmet standardına rağmen fiyat politikası ülkenin genel ekonomik yapısı düşünülerek belirlenmiştir. Özel yurt fiyatları araştırıldığında bizim fiyat politikamızın her bütçeye uygun olduğu görülecektir.
 • Yurdumuzda misafirlerimizi ağırlayabiliyor muyuz?
  Elbette... Özel A&C kız öğrenci yurtları olarak öğrencilerimizin anneleri idareden uygunluk alarak yılda 2 kez ücretsiz konaklayabilirler. Diğer bayan misafir grupları ise belli ücrete tabii tutularak ve idare tarafından istenilen evrakları temin ederek yurtlarımızda konaklayabilirler.
 • Yemekler hakkında detaylı bilgi verir misiniz?
  Özel A&C Kız Öğrenci Yurtlarında, her sabah zengin çeşitlerle açık büfe kahvaltı hizmeti verilmektedir. Akşam yemeklerinde ise her gün 4 çeşit olmak üzere sağlıklı ve besleyici yemekler çıkmaktadır. Yemeklerimizin lezzeti, kalitesi ve annelerinizin lezzetini aratmayacağı konusunda da son derece İDDİALIYIZ.
E-Bültenimize Kayıt Olun
Ad Soyad
E-Posta
Tüm gelişmeleri anlık takip edebilmek için e-posta adresinizi bizimle paylaşın.