Menü
Sosyal Medya
Dil Seçiniz:
 1. Ana Sayfa
 2. Blog
 3. Ankara Bir Öğrenci Şehridir!

Ankara Bir Öğrenci Şehridir!

16/10/2018

Başkent Ankara, memur kenti olarak anılmasının yanı sıra öğrenci dostu bir şehir olarak da bilinmektedir.

Memur kenti olarak nam salmış olan başkent Ankara, “Öğrenci dostu şehir” olarak da bu sorumluluğunun hakkını vermektedir. 5.445.026 nüfuslu başkent Ankara’da, bu nüfusun en az 1 milyonunu, 19-29 yaş arası gençlerin oluşturduğu bilinmektedir. Üniversiteli gençler ile birlikte eğitim – öğretim dönemlerinde canlılık kazanan kent, gençlerin hayatlarının en güzel dönemlerinin, en özel anılarına ev sahipliği yapmaktadır.

Yaşayan Şehir Ankara!

Ankara’nın en önemli sembollerinden biri olan Kaleiçi’ni gezerken, Anadolu Medeniyetleri Müzesini gezmeyi ihmal etmeyin.

Ankara, hem Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden birçoğunu hem de dünya sıralamasına girmiş birçok okulu ve yeni açılan kampüsleri bünyesinde barındırmaktadır. Üniversite öğrencilerinin yoğunluğu sebebiyle 7/24 canlılığını koruyan kent, kanıksanan önyargının yerine “Ankara’da yapılacak ne var ki?” sorusuna kenti yaşayarak keşfedenlerin ve tadına varanların vereceği alternatif birçok cevap var!

“Ankara” Denilince Akla İlk Onun Çehresi Gelir: Anıtkabir!

Ankara’nın kalbi Anıtkabir, kentin geçmişten geleceğe uzanan en önemli simgesidir.

Ankara’nın kalbi Anıtkabir’i ziyaret şüphesiz ki, listenin her daim zirvesinde yer almaktadır. Kentin diğer sembolü olan Atakule, yenilenen çehresi ile Ankara’da yapılacak ve gezilip, görülecek yerler listesinde yeniden yerini aldı.

Gençlerin güzel günlerde nefes almak için negatif enerjilerini çimlerinde attığı Seğmenler Parkı, Tunalı Hilmi caddesindeki butiklerin keşfinden sonra soluk almak için tercih edilen Kuğulu Park, yolların istisnasız ona çıktığı Kızılay ve öğrencilerin kitap alışverişi için gözbebeği olan mekanları, kafeleri, eğlence merkezleri, Ankara ayazında en keyifli aktiviteleri ile soğuktan koruyan alışveriş merkezleri, tiyatroları, konserleri ve sergileri ile kültürel faaliyetleri ve daha birçok alternatifi ile Ankara onu doya doya yaşamak isteyenleri kucaklamaya devam ediyor.

Tarihi Ankara Garı, müzeleri, Ahlatlıbel, Eymir Gölü ve birçok piknik alanı, Kaleiçi ve Hamamönü ile tarihi dokular arasında hafta sonu aktivitelerine farklı alternatifleri bol olan kent, hayatı dolu dolu yaşamayı sevenler için adeta bir Pandora kutusu!

Gençliğin Kendini Geliştirmesi İçin Gerekli Tüm İhtiyaçları Sunan Öğrenci Dostu Şehir: Ankara!

Ders çalışmak için birçok kütüphane ve halkevlerine sahip olan başkent Ankara, öğrencilerin her ihtiyacına cevap verebilen bir kent olarak ön plana çıkmaktadır.

Üniversite gençliğinin ihtiyaç duyduğu tüm mekanları bünyesinde birçok alternatif ile bulunduran başkent Ankara, genç enerjiyi adeta bağrına basıyor.

3 şubesi ile ev konforunu yurt ortamına taşıyan Gazi Üniversitesine en yakın yurt olmasının yanı sıra, Hacı Bayram Veli Üniversitesine en yakın yurt olma özelliğini de taşıyan, merkezi konum avantajını diğer üniversitelere ulaşımda da yaşatan Özel A&C Kız Yurdu başkent Ankara’nın en sıcak yuvası olarak kente artı bir değer katıyor. Gülhane Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Savunma Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Gülhane Tıp Fakültesi, Gülhane Hemşirelik Fakültesi, Gülhane Sağlık Bilimleri Fakültesi, Gülhane Diş Hekimliği Fakültesi, Gülhane Eczacılık Fakültesi ve Gülhane Sağlık Meslek Yüksekokulu gibi birçok üniversiteye tek vasıta ile konforlu ulaşım Özel A&C Kız Yurtlarında kalan öğrencilerimizin Ankara’yı tek vasıta ile kolayca keşfetmesi mümkün!

Üniversite hayatının tadına doyasıya vardığınız, anı heybenizi mutluluk dolu keşiflerle doldurduğunuz Ankara anılarınızda yer almanın haklı gurur ile tüm öğrencilerimize mutlu günler dileriz.

Blog yazılarımızı takip eden değerli takipçilerimiz, blog konularımızı sizler de belirleyebilirsiniz. https://www.instagram.com/ackizyurdu adresindeki Instagram hesabımızdaki paylaşımlarımıza yorum yaparak bizleri yönlendirebilirsiniz.

Diğer Blog Yazıları
Sıkça Sorulan Sorular
 • A&C Özel Kız Öğrenci Yurdunun her şubesinde çamaşır yıkama hizmeti bulunuyor mu?
  Öğrencilerimiz diledikleri zaman ücreti mukabilinde, tüm şubelerimizde mevcut olan çamaşır yıkama hizmetimizden yararlanabilirler. 7 kg - 9 kg çamaşır yıkama kapasitesine sahip makinelerde çamaşır yıkama hizmetimize, deterjan ve kurutma hizmeti de dahildir. Astım ve diğer alerjik hastalıklarda çamaşır ve deterjan kokusu bu hastalığa tetikleyici özelliğe sahiptir. Bu sebeple; çamaşır kurutma hizmeti büyük önem arz etmektedir. Özel A&C Kız Öğrenci Yurtları, bu aşamada hizmet kalitesini yükselterek yıkanan her çamaşırı herhangi bir ek ücret almadan yıkama ücreti mukabilinde kurutmaktadır.
 • Ütü hizmetinden nasıl faydalanabilirim?
  Ütü hizmetimiz, gece saat 24:00'a kadar görevlilerimizin bilgisi dahilinde ücretsiz olarak verilmektedir. Öğrencilerimizin güvenliği için ütü hizmetimiz, sadece kamera sisteminin olduğu yerlerde verilmektedir.
 • Gazi Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Gazi Üniversitesi merkez kampüse 3 şubemizden de ortalama 200 metre mesafeler arasında ulaşılabilir. Özel A&C kız öğrenci yurtları olarak tüm şubelerimizden Gazi Üniversitesi merkez kampüse (Gazi Eğitim, Eczacılık, Fen, Spor Bilimleri, Teknoloji Fakültesi ve merkez kütüphane...) yürüyerek 5 dakika içerisinde ulaşmanız mümkündür. Ayrıca yurtlarımızın önünden geçen 220-221 numaralı otobüslerle Gazi Üniversitesi diğer kampüslere (Gazi Tıp, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Bankacılık ve sigortacılık yüksekokulu...) ulaşmak da mümkündür. Ankara'da özel öğrenci yurdu olarak Gazi Üniversitesi'ne yakınlık bakımından öğrencilerimize ayrıcalık sunmaktayız. Sunduğumuz bu hizmet ile hem öğrencilerin daha fazla uyumasını hem de günün en önemli öğünü olan kahvaltıyı rahatça yapabilmeleri için imkan tanımaktayız. Ankara'da öğrenci olmak Gazi Üniversitesinde öğrenci olmak ve yurdumuzda kalmak gerçekten büyük ayrıcalıktır. Gazi Üniversitesinde okuyacaksan haydi sende katıl aramıza... Bu ayrıcalıkları yaşamak için daha fazla zaman kaybetme.
 • Hacı Bayram Veli Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Hacı Bayram Veli Üniversitesi Edebiyat Fakültesi yurdumuzun arkasında olup yürüme mesafesi 5 dakikadır. Hacı Bayram Veli Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve İİBF’ye yürüme mesafesi 10 dakika olup ancak dileyen öğrencilerin yurtlarımızın önünden geçen 220-221 numaralı otobüslerle bu fakültelere ulaşması mümkündür.
 • Ankara Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Gazi Üniversitesi'ne yakın olduğumuz kadar Ankara Üniversitesi Tandoğan kampüsüne de yakın mesafedeyiz. Yurtlarımızın önünden geçen 220-221 numaralı otobüslerle Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, Fen Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi (Fizik ve kimya Mühendislikleri Bölümü)'ne ulaşmak da mümkündür.
 • Türk Hava Kurumu Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Özel A&C Kız Öğrenci Yurtlarımızdan, tahminen 6-7 dakika içerisinde tren istasyonlarına ulaşarak Türk Hava Kurumu Üniversitesine gidebilirsiniz. Tren ile okula ulaşım 15-20 dakika içerisinde gerçekleşmektedir. Trenin çalışmadığı zamanlarda yurtlarımızın önünden geçen dolmuşlarla 10 dakika içerisinde üniversitenin ücretsiz servis durağı olan Ostim'e ulaşıp, okul servis hizmetinden faydalanabilirsiniz.
 • Ankara'da Kız Yurdu olarak yurt kapasite kaç kişiliktir?
  Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak çalışan kız yurdumuzun kapasiteleri, verilen kontenjanlardan daha az tutularak, öğrencilerimizin rahatı ön planda tutulmuştur. Ankara'da özel yurt fiyatları içerisinde de kaliteli hizmet standardına rağmen fiyat politikası ülkenin genel ekonomik yapısı düşünülerek belirlenmiştir. Özel yurt fiyatları araştırıldığında bizim fiyat politikamızın her bütçeye uygun olduğu görülecektir.
 • Yurdumuzda misafirlerimizi ağırlayabiliyor muyuz?
  Elbette... Özel A&C kız öğrenci yurtları olarak öğrencilerimizin anneleri idareden uygunluk alarak yılda 2 kez ücretsiz konaklayabilirler. Diğer bayan misafir grupları ise belli ücrete tabii tutularak ve idare tarafından istenilen evrakları temin ederek yurtlarımızda konaklayabilirler.
 • Yemekler hakkında detaylı bilgi verir misiniz?
  Özel A&C Kız Öğrenci Yurtlarında, her sabah zengin çeşitlerle açık büfe kahvaltı hizmeti verilmektedir. Akşam yemeklerinde ise her gün 4 çeşit olmak üzere sağlıklı ve besleyici yemekler çıkmaktadır. Yemeklerimizin lezzeti, kalitesi ve annelerinizin lezzetini aratmayacağı konusunda da son derece İDDİALIYIZ.
E-Bültenimize Kayıt Olun
Ad Soyad
E-Posta
Tüm gelişmeleri anlık takip edebilmek için e-posta adresinizi bizimle paylaşın.