Menü
Sosyal Medya
Dil Seçiniz:
 1. Ana Sayfa
 2. Blog
 3. Ankara'da Yaz Okulu Ve Staj Fırsatları

Ankara'da Yaz Okulu ve Staj Fırsatları

11/06/2019

Yaz döneminde 3 aylık tatil sürecini kaliteli bir şekilde değerlendirmek isteyen üniversite öğrencileri ve sınavlara hazırlanan genç adaylar için Ankara'da harika fırsatlar var.

Türkiye'nin en önemli üniversitelerine sahip olan Ankara, aynı zamanda birçok önemli kuruma da ev sahipliği yapıyor. Bu özelliklerin yanı sıra başkent olması nedeni ile de kurs ve staj imkânları açısından ülkemizin önde gelen şehirleri arasında yer alıyor. Şehir, özellikle yaz döneminde 3 aylık tatil sürecini kaliteli bir şekilde değerlendirmek isteyen üniversite öğrencileri ve sınavlara hazırlanan genç adaylar için harika fırsatlar sunuyor.

Ankara'da bulunan kamu kurumları, STK'lar ve özel firmalar tarafından açılan yaz dönemi stajlarına; yaz dönemi boyunca gerçekleştirilen TUS, DUS, KPSS, YDS, IELTS gibi önemli sınavlarla ilgili yaz okullarına katılabilir, geleceğinizi şekillendirmek için adım atabilirsiniz. Eğitiminiz sırasında konaklama probleminiz için çözüm üreten A&C Özel Kız Yurtlarını tercih edebilirsiniz. Üstelik A&C Özel Kız Yurtları, Ankara'daki üniversitelerin yaz okullarına katılmak zorunda kalan başka üniversite öğrencilerine de kapılarını açıyor ve konaklama konusunda endişelenen kızlar için A&C Özel Kız Yurtları güvenli konaklama seçenekleri ile ön plana çıkıyor.

Yaz dönemi öğrenci hareketliliği açısından oldukça yoğun bir dönem. Bütünleme ya da yaz okuluna kalanlar veya staj fırsatlarını değerlendirmek üzere bulundukları şehirden başka şehirlere seyahat eden öğrenci ve mezunlar kalacak yer konusunda çoğu zaman problem yaşayabiliyor. Bu problemlerin giderilmesi adına A&C Özel Kız Yurtları; Ankara'da yaz boyunca ikamet edecek olan ve merkezi konumdaki bir yurtta kalmayı planlayan bireyler için eşsiz hizmetler sunuyor.

A&C Özel Kız Yurtları Hizmetleri ve Avantajları

Ankara'nın en merkezi kız yurtları arasında olan ve güven konusunda misafirlerini asla
mahcup etmeyen A&C Özel Kız Yurtları, sunduğu hizmetler ile konforlu ve rahat bir
eğitim dönemi geçirmenizi destekliyor.

Ankara'nın en merkezi kız yurtları arasında olan ve güven konusunda misafirlerini asla mahcup etmeyen A&C Özel Kız Yurtları, sunduğu hizmetler ile konforlu ve rahat bir eğitim dönemi geçirmenizi destekliyor.

Yurtta konaklayan stajyer ve kursiyerlerin huzurlu ve mutlu olması için her türlü imkânı seferber eden A&C Özel Kız Yurtlarının sağladığı hizmetler;

Kahvaltı & Yemek

Günün en önemli öğünü olan kahvaltının insan sağlığı açısından değerini bilen çalışanları ile hizmet sunan A&C Özel Kız Yurtlarında her sabah yenilenen ve çeşitlenen kahvaltı menüleri ile güne enerjik başlayabilirsiniz. A&C Özel Kız Yurtlarında açık büfe sabah kahvaltısı ile zinde başladığınız günü 4 çeşit akşam yemeği ile noktalayabilirsiniz. Beslenme uzmanları tarafından hazırlanan akşam yemekleri ile sağlıklı beslenmenizi önemseyen A&C Özel Kız Yurtları sayesinde eğitiminiz boyunca sağlığınızı da koruyabilirsiniz.

Temizlik

Yurt ortamında en çok önem verilen konulardan biri temizlik. A&C Özel Kız Yurtlarında hafta içi her gün oda temizliği hizmeti veriliyor. Dilediğiniz zaman odanızı temizletebilir ve hijyenik bir ortamda konaklama imkânına sahip olabilirsiniz. Ayrıca 2 haftada bir nevresim değişimi hizmetinden de faydalanabilirsiniz.

Konforlu Yataklar

Gün içinde yorulan bedeninizi ve zihninizi dinlendirmenin en iyi yolu iyi bir uykudan geçiyor. A&C Özel Kız Yurtları misafirlerine ortopedik ve rahat yataklar sunarak sağlıklı bir uykunun kapısını aralıyor. Yurtta İşbir markasının full ortopedik yatakları ve %100 pamuktan üretilmiş Yataş marka nevresimleri kullanılıyor. Uyku düzeninize katkı sağlayan A&C Kız Öğrenci Yurtları sayesinde rahat bir uykunun tadını çıkarabilirsiniz.

Etüt Odası

A&C Özel Kız Yurtları sahip oldukları etüt odaları ile öğrencilerin sessiz ve sakin bir ortamda ders çalışmalarına yardımcı oluyor. Etüt odalarında öğrencilerin ders çalıştıktan sonra kitaplarını bırakabilecekleri dolaplar, geniş masalar ve ferah bir ortam sağlanıyor.

Konum

A&C Kız Öğrenci Yurtlarının en önemli avantajı; merkezi konumu. Ankara'nın göbeğinde bulunan A&C Kız Öğrenci Yurtlarından ulaşmak istediğiniz hemen her yere yürüyerek ya da toplu taşıma araçları ile kısa bir sürede ulaşabilirsiniz. A&C Kız Öğrenci Yurtları; Ankara Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Hacı Bayram Veli Üniversitesi, Lokman Hekim Üniversitesi ve Türk Hava Kurumu Üniversitesine yakın mesafede bulunuyor. Konum avantajı ve sunduğu hizmetler ile eşsiz bir seçenek olan A&C Kız Öğrenci Yurtları, Ankara'da staj, kurs ve yaz okulu için bulunan kişiler tarafından en çok tercih edilen yurtlar arasında yer alıyor. Ankara'da yaz dönemi eğitimini aile sıcaklığında rahat ve konforlu bir ortamda geçirmek için siz de A&C Kız Öğrenci Yurtlarını seçebilirsiniz.

Diğer Blog Yazıları
Sıkça Sorulan Sorular
 • A&C Özel Kız Öğrenci Yurdunun her şubesinde çamaşır yıkama hizmeti bulunuyor mu?
  Öğrencilerimiz diledikleri zaman ücreti mukabilinde, tüm şubelerimizde mevcut olan çamaşır yıkama hizmetimizden yararlanabilirler. 7 kg - 9 kg çamaşır yıkama kapasitesine sahip makinelerde çamaşır yıkama hizmetimize, deterjan ve kurutma hizmeti de dahildir. Astım ve diğer alerjik hastalıklarda çamaşır ve deterjan kokusu bu hastalığa tetikleyici özelliğe sahiptir. Bu sebeple; çamaşır kurutma hizmeti büyük önem arz etmektedir. Özel A&C Kız Öğrenci Yurtları, bu aşamada hizmet kalitesini yükselterek yıkanan her çamaşırı herhangi bir ek ücret almadan yıkama ücreti mukabilinde kurutmaktadır.
 • Ütü hizmetinden nasıl faydalanabilirim?
  Ütü hizmetimiz, gece saat 24:00'a kadar görevlilerimizin bilgisi dahilinde ücretsiz olarak verilmektedir. Öğrencilerimizin güvenliği için ütü hizmetimiz, sadece kamera sisteminin olduğu yerlerde verilmektedir.
 • Gazi Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Gazi Üniversitesi merkez kampüse 3 şubemizden de ortalama 200 metre mesafeler arasında ulaşılabilir. Özel A&C kız öğrenci yurtları olarak tüm şubelerimizden Gazi Üniversitesi merkez kampüse (Gazi Eğitim, Eczacılık, Fen, Spor Bilimleri, Teknoloji Fakültesi ve merkez kütüphane...) yürüyerek 5 dakika içerisinde ulaşmanız mümkündür. Ayrıca yurtlarımızın önünden geçen 220-221 numaralı otobüslerle Gazi Üniversitesi diğer kampüslere (Gazi Tıp, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Bankacılık ve sigortacılık yüksekokulu...) ulaşmak da mümkündür. Ankara'da özel öğrenci yurdu olarak Gazi Üniversitesi'ne yakınlık bakımından öğrencilerimize ayrıcalık sunmaktayız. Sunduğumuz bu hizmet ile hem öğrencilerin daha fazla uyumasını hem de günün en önemli öğünü olan kahvaltıyı rahatça yapabilmeleri için imkan tanımaktayız. Ankara'da öğrenci olmak Gazi Üniversitesinde öğrenci olmak ve yurdumuzda kalmak gerçekten büyük ayrıcalıktır. Gazi Üniversitesinde okuyacaksan haydi sende katıl aramıza... Bu ayrıcalıkları yaşamak için daha fazla zaman kaybetme.
 • Hacı Bayram Veli Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Hacı Bayram Veli Üniversitesi Edebiyat Fakültesi yurdumuzun arkasında olup yürüme mesafesi 5 dakikadır. Hacı Bayram Veli Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve İİBF’ye yürüme mesafesi 10 dakika olup ancak dileyen öğrencilerin yurtlarımızın önünden geçen 220-221 numaralı otobüslerle bu fakültelere ulaşması mümkündür.
 • Ankara Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Gazi Üniversitesi'ne yakın olduğumuz kadar Ankara Üniversitesi Tandoğan kampüsüne de yakın mesafedeyiz. Yurtlarımızın önünden geçen 220-221 numaralı otobüslerle Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, Fen Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi (Fizik ve kimya Mühendislikleri Bölümü)'ne ulaşmak da mümkündür.
 • Türk Hava Kurumu Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Özel A&C Kız Öğrenci Yurtlarımızdan, tahminen 6-7 dakika içerisinde tren istasyonlarına ulaşarak Türk Hava Kurumu Üniversitesine gidebilirsiniz. Tren ile okula ulaşım 15-20 dakika içerisinde gerçekleşmektedir. Trenin çalışmadığı zamanlarda yurtlarımızın önünden geçen dolmuşlarla 10 dakika içerisinde üniversitenin ücretsiz servis durağı olan Ostim'e ulaşıp, okul servis hizmetinden faydalanabilirsiniz.
 • Ankara'da Kız Yurdu olarak yurt kapasite kaç kişiliktir?
  Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak çalışan kız yurdumuzun kapasiteleri, verilen kontenjanlardan daha az tutularak, öğrencilerimizin rahatı ön planda tutulmuştur. Ankara'da özel yurt fiyatları içerisinde de kaliteli hizmet standardına rağmen fiyat politikası ülkenin genel ekonomik yapısı düşünülerek belirlenmiştir. Özel yurt fiyatları araştırıldığında bizim fiyat politikamızın her bütçeye uygun olduğu görülecektir.
 • Yurdumuzda misafirlerimizi ağırlayabiliyor muyuz?
  Elbette... Özel A&C kız öğrenci yurtları olarak öğrencilerimizin anneleri idareden uygunluk alarak yılda 2 kez ücretsiz konaklayabilirler. Diğer bayan misafir grupları ise belli ücrete tabii tutularak ve idare tarafından istenilen evrakları temin ederek yurtlarımızda konaklayabilirler.
 • Yemekler hakkında detaylı bilgi verir misiniz?
  Özel A&C Kız Öğrenci Yurtlarında, her sabah zengin çeşitlerle açık büfe kahvaltı hizmeti verilmektedir. Akşam yemeklerinde ise her gün 4 çeşit olmak üzere sağlıklı ve besleyici yemekler çıkmaktadır. Yemeklerimizin lezzeti, kalitesi ve annelerinizin lezzetini aratmayacağı konusunda da son derece İDDİALIYIZ.
E-Bültenimize Kayıt Olun
Ad Soyad
E-Posta
Tüm gelişmeleri anlık takip edebilmek için e-posta adresinizi bizimle paylaşın.