Menü
Sosyal Medya
Dil Seçiniz:
 1. Ana Sayfa
 2. Blog
 3. Gelecek İçin Güzel Bir Hayatın Temellerini Sağlam Atmak İsteyen Öğrenci Ve Veliler, Tercih Dönemine Girdiler!

Gelecek İçin Güzel Bir Hayatın Temellerini Sağlam Atmak İsteyen Öğrenci ve Veliler, Tercih Dönemine Girdiler!

30/07/2018

Hayatlarının en önemli dönemlerinden birini yaşayan öğrenci adayları, 7-14 Ağustos 2018 tarihleri arasında, öğrenim hayatlarının ve gelecekteki mesleki yaşamının temellerini atacakları tercihlerini yapacaklar.

30 Haziran-1 Temmuz 2018 tarihlerinde yapılmış olan 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na katılan öğrencilerden, barajı aşan ve tercih hakkı kazananlar meslek ve üniversite tercihleri için son viraja girdiler.

Hayatlarının en önemli dönemlerinden birini yaşayan öğrenci adayları, 7-14 Ağustos 2018 tarihleri arasında öğrenim hayatlarının ve gelecekteki mesleki yaşamının temellerini atacakları tercihlerini yapacaklar. 24 tercih hakkı bulunan öğrencilerin, tercih döneminde çok dikkatli olmaları ve girmek istedikleri programlar hakkında detaylı bilgi sahibi olmaları oldukça önemlidir. Tercihlerinden emin olan öğrenciler, işlemlerini tamamlamak için ais.osym.gov.tr üzerinden tercih işlemlerini bildirerek süreci tamamlayacaklardır.

Tercih Süresi İçerisinde Tercihlerinizde Değişiklik Yapabileceğinizi Unutmayın!

Tercihlerinizi yaparken dikkatli davranın ve tercih süresi içerisinde tercihlerinizde değişiklik yapabileceğinizi unutmayın.

Tercih bildirim işlemi tamamladıktan sonra "Tercih Süresi" içerisinde ais.osym.gov.tr internet adresinden tercihlerinizde değişiklik yapabilirsiniz. Tercih işleminizi tamamladıktan sonra "Tercih Süresi" içerisinde ais.osym.gov.tr internet adresinden tercih bilgilerinizi mutlaka kontrol etmenizi ve tercih listenizin bir kopyasının çıktısını alarak saklamanızı öneririz.

Başkent Ankara, Üniversiteleri İle Ünlü Öğrenci Dostu Bir Şehirdir!

Üniversite yaşamı için Ankara'yı tercih eden öğrenciler için en büyük etken, köklü üniversiteler ve kaliteli eğitim fırsatını öğrenci dostu bir şehirde yakalamaktır.

Alanlarında en iyi üniversitelere sahip olan Başkent Ankara, köklü üniversite alternatiflerinin yanı sıra yeni kurulan üniversiteleri ile öğrenci adaylarının tercih listelerinde üst sıralarda yerini korumaya devam ediyor. Ankara Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (Odtü), Hacettepe Üniversitesi, İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi, Başkent Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi gibi köklü üniversitelerinin yanı sıra her yıl artmakta olan üniversite sayısı ile adeta eğitim dünyasını kucaklayan bir misyona sahip şehir olarak hafızalarda yer ediniyor. Gazi Üniversitesinden Güzel Sanatlar, Edebiyat, Hukuk, İktisadi ve İdari Bilimler, İletişim, Polatlı Fen-Edebiyat, Polatlı İlahiyat, Sanat ve Tasarım, Turizm fakülteleri ile Tapu Kadastro Yüksekokulu, Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu, Türk Musikisi Devlet Konservatuarı, Adalet Meslek Yüksekokulu, Polatlı Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Polatlı Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu bölümlerin bağlandığı Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi ve Türkiye Eğitim, Sağlık, Bilim ve Araştırma Vakfı tarafından kurulan Ankara Medipol Üniversitesi bu yıl eğitim hayatına katılarak, öğrenci adayları için yeni alternatifleri oluşturuyor.

Tercihini Ankara'dan yana kullanan öğrencilerin velileri titiz bir araştırmaya girdiler:

"Ankara En Güvenilir Kız Öğrenci Yurdu"

Ankara'da en güvenilir kız öğrenci yurdu ve en konforlu kız yurdu aramaları aynı adrese çıkıyor! A&C Özel Kız Öğrenci Yurtları 2018 -2019 eğitim-öğretim yılı kontenjanları dolmadan elinizi çabuk tutun.

Ankara'da öğrenim görmeye başlayacak öğrencileri yeni yaşamlarının hayali heyecanlandırırken, velileri ise kızlarını emanet edebilecekleri güvenilir kız yurdu arayışı telaşı sardı. Ankara kız öğrenci yurtları içerisinde en doğru kararı vermek isteyen veliler; konforlu, hijyenik ve güvenilir kız öğrenci yurdu arayışlarına hız verdiler.

Konfor, hijyen ve güvenilirliğin temel kriter olduğu Ankara kız öğrenci yurdu arayışında tercih edilen üniversitelere göre yurt konumu da önemli bir kriter olarak ön plana çıkıyor. Bu noktada özellikle Gazi Üniversitesine en yakın yurt ve yeni açılacak olan Hacı Bayram Veli Üniversitesine en yakın yurt olarak ön plana çıkan A&C Özel Kız Öğrenci Yurtları hem öğrencilerin hem de velilerin tüm kriterlerini karşılayan yurt olarak listelerde bir numara olmaya devam ediyor.

Konum avantajını yıllardır elinde tutan Gazi Kız Yurdu, artık bu konuda avantajı A&C Özel Kız Öğrenci Yurduna kaptırmış durumda. Ankara özel kız yurtları arasından ise; kaliteli hizmet anlayışından ödün vermeyen vizyonu ile sıyrılan A&C Özel Kız Öğrenci Yurdu, fiyat-performans konusunda da rakiplerine fark atmaya devam ediyor.

Konaklamada En Çok Tercih Edilen Özel Kız Öğrenci Yurdu: A&C Özel Kız Öğrenci Yurdu

2018-2019 yılında büyüyen ailemize katılmak isteyen öğrenciler ve en değerli varlıklarını güvenilir bir adrese emanet etmek isteyen veliler, kontenjanlarımız dolmadan yurt tercihiniz için en doğru adrese mutlaka uğrayın. Kaliteyi yerinde görün ve içiniz rahat etsin!

Gösterdiğiniz ilgiye teşekkür eder, yeni yaşamınızda başarılar dileriz.

Diğer Blog Yazıları
Sıkça Sorulan Sorular
 • A&C Özel Kız Öğrenci Yurdunun her şubesinde çamaşır yıkama hizmeti bulunuyor mu?
  Öğrencilerimiz diledikleri zaman ücreti mukabilinde, tüm şubelerimizde mevcut olan çamaşır yıkama hizmetimizden yararlanabilirler. 7 kg - 9 kg çamaşır yıkama kapasitesine sahip makinelerde çamaşır yıkama hizmetimize, deterjan ve kurutma hizmeti de dahildir. Astım ve diğer alerjik hastalıklarda çamaşır ve deterjan kokusu bu hastalığa tetikleyici özelliğe sahiptir. Bu sebeple; çamaşır kurutma hizmeti büyük önem arz etmektedir. Özel A&C Kız Öğrenci Yurtları, bu aşamada hizmet kalitesini yükselterek yıkanan her çamaşırı herhangi bir ek ücret almadan yıkama ücreti mukabilinde kurutmaktadır.
 • Ütü hizmetinden nasıl faydalanabilirim?
  Ütü hizmetimiz, gece saat 24:00'a kadar görevlilerimizin bilgisi dahilinde ücretsiz olarak verilmektedir. Öğrencilerimizin güvenliği için ütü hizmetimiz, sadece kamera sisteminin olduğu yerlerde verilmektedir.
 • Gazi Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Gazi Üniversitesi merkez kampüse 3 şubemizden de ortalama 200 metre mesafeler arasında ulaşılabilir. Özel A&C kız öğrenci yurtları olarak tüm şubelerimizden Gazi Üniversitesi merkez kampüse (Gazi Eğitim, Eczacılık, Fen, Spor Bilimleri, Teknoloji Fakültesi ve merkez kütüphane...) yürüyerek 5 dakika içerisinde ulaşmanız mümkündür. Ayrıca yurtlarımızın önünden geçen 220-221 numaralı otobüslerle Gazi Üniversitesi diğer kampüslere (Gazi Tıp, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Bankacılık ve sigortacılık yüksekokulu...) ulaşmak da mümkündür. Ankara'da özel öğrenci yurdu olarak Gazi Üniversitesi'ne yakınlık bakımından öğrencilerimize ayrıcalık sunmaktayız. Sunduğumuz bu hizmet ile hem öğrencilerin daha fazla uyumasını hem de günün en önemli öğünü olan kahvaltıyı rahatça yapabilmeleri için imkan tanımaktayız. Ankara'da öğrenci olmak Gazi Üniversitesinde öğrenci olmak ve yurdumuzda kalmak gerçekten büyük ayrıcalıktır. Gazi Üniversitesinde okuyacaksan haydi sende katıl aramıza... Bu ayrıcalıkları yaşamak için daha fazla zaman kaybetme.
 • Hacı Bayram Veli Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Hacı Bayram Veli Üniversitesi Edebiyat Fakültesi yurdumuzun arkasında olup yürüme mesafesi 5 dakikadır. Hacı Bayram Veli Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve İİBF’ye yürüme mesafesi 10 dakika olup ancak dileyen öğrencilerin yurtlarımızın önünden geçen 220-221 numaralı otobüslerle bu fakültelere ulaşması mümkündür.
 • Ankara Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Gazi Üniversitesi'ne yakın olduğumuz kadar Ankara Üniversitesi Tandoğan kampüsüne de yakın mesafedeyiz. Yurtlarımızın önünden geçen 220-221 numaralı otobüslerle Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, Fen Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi (Fizik ve kimya Mühendislikleri Bölümü)'ne ulaşmak da mümkündür.
 • Türk Hava Kurumu Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Özel A&C Kız Öğrenci Yurtlarımızdan, tahminen 6-7 dakika içerisinde tren istasyonlarına ulaşarak Türk Hava Kurumu Üniversitesine gidebilirsiniz. Tren ile okula ulaşım 15-20 dakika içerisinde gerçekleşmektedir. Trenin çalışmadığı zamanlarda yurtlarımızın önünden geçen dolmuşlarla 10 dakika içerisinde üniversitenin ücretsiz servis durağı olan Ostim'e ulaşıp, okul servis hizmetinden faydalanabilirsiniz.
 • Ankara'da Kız Yurdu olarak yurt kapasite kaç kişiliktir?
  Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak çalışan kız yurdumuzun kapasiteleri, verilen kontenjanlardan daha az tutularak, öğrencilerimizin rahatı ön planda tutulmuştur. Ankara'da özel yurt fiyatları içerisinde de kaliteli hizmet standardına rağmen fiyat politikası ülkenin genel ekonomik yapısı düşünülerek belirlenmiştir. Özel yurt fiyatları araştırıldığında bizim fiyat politikamızın her bütçeye uygun olduğu görülecektir.
 • Yurdumuzda misafirlerimizi ağırlayabiliyor muyuz?
  Elbette... Özel A&C kız öğrenci yurtları olarak öğrencilerimizin anneleri idareden uygunluk alarak yılda 2 kez ücretsiz konaklayabilirler. Diğer bayan misafir grupları ise belli ücrete tabii tutularak ve idare tarafından istenilen evrakları temin ederek yurtlarımızda konaklayabilirler.
 • Yemekler hakkında detaylı bilgi verir misiniz?
  Özel A&C Kız Öğrenci Yurtlarında, her sabah zengin çeşitlerle açık büfe kahvaltı hizmeti verilmektedir. Akşam yemeklerinde ise her gün 4 çeşit olmak üzere sağlıklı ve besleyici yemekler çıkmaktadır. Yemeklerimizin lezzeti, kalitesi ve annelerinizin lezzetini aratmayacağı konusunda da son derece İDDİALIYIZ.
E-Bültenimize Kayıt Olun
Ad Soyad
E-Posta
Tüm gelişmeleri anlık takip edebilmek için e-posta adresinizi bizimle paylaşın.