Menü
Sosyal Medya
Dil Seçiniz:
 1. Ana Sayfa
 2. Blog
 3. Hayatın Baharındayız!

Hayatın Baharındayız!

07/05/2019

Hayatın baharı deyince hiç şüphesiz ki; hepimizin aklına gençlik yılları geliyor. Hani şu,
başımızda kavak yelleri esen yıllar…

Hayatın baharı deyince hiç şüphesiz ki; hepimizin aklına gençlik yılları geliyor. Hani şu, başımızda kavak yelleri esen yıllar…

Hayatımız için önemli dönüm noktalarını da içerisinde barındıran bu yıllar, hepimiz için oldukça önemli bir yere sahiptir. Lise mezuniyeti, meslek seçimi, üniversite sınavına giriş, üniversitede öğrenim hayatı ve kişisel gelişimi destekleyecek fırsatları kovalama derken iş yaşamına giriş… Hepsi ve daha fazlası bu yıllarda şekilleniyor.

Üniversite Hayali Sardı Dört Bir Yanımızı…

15-16 Haziran 2019
tarihlerinde yapılacak olan 2019 YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) ile
üniversite öğrencisi olmak için ter dökecek milyonlarca aday, sınav sonrası tercih
dönemine girecekler ve yerleşecekleri üniversiteye göre yeni hayatlarının
hazırlıklarına başlayacaklar.

Özellikle lise eğitimin sona erdiği ve üniversite eğitimine giriş yapıldığı yıllar hayatımızın en unutulmaz anlarına tanıklık ediyorlar. Liseden mezuniyetin onuru, kurulan ömürlük dostlukların mesafelerle ilk sınanışının yarattığı burukluk, aileden ilk ayrılış, kampüs hayatını tadacak olmanın verdiği heyecan, kazanılacak yeni deneyimler, özgürlüğün gerçek anlamda ilk tadıldığı, birey olarak kendi ayaklarımızın üzerinde durmaya başladığımız bir anlamda kişiliğin olgunlaştığı yıllar, her birimiz için unutulmaz anıları içeriyor. Bu yüzden, lise öğrenimin son demlerini yaşayan her gencin hayalini üniversite öğrenimi hayali süslüyor.

Bu hayali kuran ve hayaline kavuşmak için yoğun bir çalışma temposunda olanlar, yaklaşan sınav heyecanı için geri sayıma başladılar. 15-16 Haziran 2019 tarihlerinde yapılacak olan 2019 YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) ile üniversite öğrencisi olmak için ter dökecek milyonlarca aday, sınav sonrası tercih dönemine girecekler ve yerleşecekleri üniversiteye göre yeni hayatlarının hazırlıklarına başlayacaklar.

Yeni Yaşamın Temellerini Atmak

Ankara en güvenilir kız öğrenci yurdu denildiğinde akla ilk gelen alternatif
olmanın yanı sıra, Gazi Üniversitesine en yakın yurt ve Hacı Bayram Veli
Üniversitesine en yakın yurt olma özelliğine sahip A&C Özel Kız Öğrenci Yurtları
kampüse yürüme mesafesinde konaklamanın avantajını sunuyor.

Üniversiteye giriş sınavında başarılı olan öğrencileri tercih dönemi bekliyor olacak. Tercihini ailesinin yaşadığı şehirden uzakta yapan öğrenciler için ise bambaşka bir hayatın kapıları ardına kadar açılacak. Aileden uzakta kendi ayakları üzerinde durmaya çalışacak öğrenciler, hayata gerçek anlamda en önemli adımlarını bu yıllarda atacaklar.

Öğrencilerin, doğdukları ve büyüdükleri kültürden farklı bir kültüre ve şehre gidecek olmaları hem aileleri hem de öğrencileri heyecanlandırıyor olmasının yanı sıra birazda tedirgin ediyor. Bilenmez onca soru ardı sıra akıllara geliyor. "Kolaylıkla uyum sağlayabilecek mi? Ne gibi zorluklarla karşılacak? Konaklama sorunu nasıl çözülecek? Kampüse ulaşımı nasıl olacak?"

Ankara'yı tercih eden kız öğrenciler ve velileri ise bu konuda biraz daha şanslılar… Çünkü; konforlu, hijyenik ve güvenilir yurt arayışı için zora girmelerine gerek kalmıyor. Ailesinin göz bebeği olan değerli kız öğrencilerimiz için, Ankara'da yurt hizmetinde aranılan tüm özellikleri bünyesinde barındıran ve kalite ilkesinden asla ödün vermeyen A&C Özel Kız Öğrenci Yurtları, 2019-2020 eğitim yılına tüm yenilikleriyle şimdiden hazır ve erken kayıt dönemi ile yer ayırmaya çoktan başladı bile…

Ankara en güvenilir kız öğrenci yurdu denildiğinde akla ilk gelen alternatif olmanın yanı sıra, Gazi Üniversitesine en yakın yurt ve Hacı Bayram Veli Üniversitesine en yakın yurt olma özelliğine sahip A&C Özel Kız Öğrenci Yurtları kampüse yürüme mesafesinde konaklamanın avantajını sunuyor. Yalnızca hayatındaki baharın keyfine varmak isteyen kız öğrencileri A&C Özel Kız Öğrenci Yurtlarına mutlaka bekleriz.

Diğer Blog Yazıları
Sıkça Sorulan Sorular
 • A&C Özel Kız Öğrenci Yurdunun her şubesinde çamaşır yıkama hizmeti bulunuyor mu?
  Öğrencilerimiz diledikleri zaman ücreti mukabilinde, tüm şubelerimizde mevcut olan çamaşır yıkama hizmetimizden yararlanabilirler. 7 kg - 9 kg çamaşır yıkama kapasitesine sahip makinelerde çamaşır yıkama hizmetimize, deterjan ve kurutma hizmeti de dahildir. Astım ve diğer alerjik hastalıklarda çamaşır ve deterjan kokusu bu hastalığa tetikleyici özelliğe sahiptir. Bu sebeple; çamaşır kurutma hizmeti büyük önem arz etmektedir. Özel A&C Kız Öğrenci Yurtları, bu aşamada hizmet kalitesini yükselterek yıkanan her çamaşırı herhangi bir ek ücret almadan yıkama ücreti mukabilinde kurutmaktadır.
 • Ütü hizmetinden nasıl faydalanabilirim?
  Ütü hizmetimiz, gece saat 24:00'a kadar görevlilerimizin bilgisi dahilinde ücretsiz olarak verilmektedir. Öğrencilerimizin güvenliği için ütü hizmetimiz, sadece kamera sisteminin olduğu yerlerde verilmektedir.
 • Gazi Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Gazi Üniversitesi merkez kampüse 3 şubemizden de ortalama 200 metre mesafeler arasında ulaşılabilir. Özel A&C kız öğrenci yurtları olarak tüm şubelerimizden Gazi Üniversitesi merkez kampüse (Gazi Eğitim, Eczacılık, Fen, Spor Bilimleri, Teknoloji Fakültesi ve merkez kütüphane...) yürüyerek 5 dakika içerisinde ulaşmanız mümkündür. Ayrıca yurtlarımızın önünden geçen 220-221 numaralı otobüslerle Gazi Üniversitesi diğer kampüslere (Gazi Tıp, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Bankacılık ve sigortacılık yüksekokulu...) ulaşmak da mümkündür. Ankara'da özel öğrenci yurdu olarak Gazi Üniversitesi'ne yakınlık bakımından öğrencilerimize ayrıcalık sunmaktayız. Sunduğumuz bu hizmet ile hem öğrencilerin daha fazla uyumasını hem de günün en önemli öğünü olan kahvaltıyı rahatça yapabilmeleri için imkan tanımaktayız. Ankara'da öğrenci olmak Gazi Üniversitesinde öğrenci olmak ve yurdumuzda kalmak gerçekten büyük ayrıcalıktır. Gazi Üniversitesinde okuyacaksan haydi sende katıl aramıza... Bu ayrıcalıkları yaşamak için daha fazla zaman kaybetme.
 • Hacı Bayram Veli Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Hacı Bayram Veli Üniversitesi Edebiyat Fakültesi yurdumuzun arkasında olup yürüme mesafesi 5 dakikadır. Hacı Bayram Veli Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve İİBF’ye yürüme mesafesi 10 dakika olup ancak dileyen öğrencilerin yurtlarımızın önünden geçen 220-221 numaralı otobüslerle bu fakültelere ulaşması mümkündür.
 • Ankara Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Gazi Üniversitesi'ne yakın olduğumuz kadar Ankara Üniversitesi Tandoğan kampüsüne de yakın mesafedeyiz. Yurtlarımızın önünden geçen 220-221 numaralı otobüslerle Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, Fen Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi (Fizik ve kimya Mühendislikleri Bölümü)'ne ulaşmak da mümkündür.
 • Türk Hava Kurumu Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Özel A&C Kız Öğrenci Yurtlarımızdan, tahminen 6-7 dakika içerisinde tren istasyonlarına ulaşarak Türk Hava Kurumu Üniversitesine gidebilirsiniz. Tren ile okula ulaşım 15-20 dakika içerisinde gerçekleşmektedir. Trenin çalışmadığı zamanlarda yurtlarımızın önünden geçen dolmuşlarla 10 dakika içerisinde üniversitenin ücretsiz servis durağı olan Ostim'e ulaşıp, okul servis hizmetinden faydalanabilirsiniz.
 • Ankara'da Kız Yurdu olarak yurt kapasite kaç kişiliktir?
  Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak çalışan kız yurdumuzun kapasiteleri, verilen kontenjanlardan daha az tutularak, öğrencilerimizin rahatı ön planda tutulmuştur. Ankara'da özel yurt fiyatları içerisinde de kaliteli hizmet standardına rağmen fiyat politikası ülkenin genel ekonomik yapısı düşünülerek belirlenmiştir. Özel yurt fiyatları araştırıldığında bizim fiyat politikamızın her bütçeye uygun olduğu görülecektir.
 • Yurdumuzda misafirlerimizi ağırlayabiliyor muyuz?
  Elbette... Özel A&C kız öğrenci yurtları olarak öğrencilerimizin anneleri idareden uygunluk alarak yılda 2 kez ücretsiz konaklayabilirler. Diğer bayan misafir grupları ise belli ücrete tabii tutularak ve idare tarafından istenilen evrakları temin ederek yurtlarımızda konaklayabilirler.
 • Yemekler hakkında detaylı bilgi verir misiniz?
  Özel A&C Kız Öğrenci Yurtlarında, her sabah zengin çeşitlerle açık büfe kahvaltı hizmeti verilmektedir. Akşam yemeklerinde ise her gün 4 çeşit olmak üzere sağlıklı ve besleyici yemekler çıkmaktadır. Yemeklerimizin lezzeti, kalitesi ve annelerinizin lezzetini aratmayacağı konusunda da son derece İDDİALIYIZ.
E-Bültenimize Kayıt Olun
Ad Soyad
E-Posta
Tüm gelişmeleri anlık takip edebilmek için e-posta adresinizi bizimle paylaşın.