Menü
Sosyal Medya
Dil Seçiniz:
 1. Ana Sayfa
 2. Blog
 3. Tatil Fikrinin Ayaklarınızı Yerden Kestiğini Biliyoruz!

Tatil Fikrinin Ayaklarınızı Yerden Kestiğini Biliyoruz!

22/01/2019

Üniversite öğrencilerinin, dört gözle beklediği 2018 - 2019 eğitim - öğretim yılının sömestr
tatili nihayet başladı.

“Tatil” kelimesini duymak bile, bizleri heyecanlandırıyor. Her tatil; yeni hayaller, yeni planlar demek! Final dönemi de atlatıldığına göre, güz dönemini geride bırakıyor ve bahar dönemi için enerji toplamak üzere çalışmalara kısa bir ara veriyoruz.Kendinizi yenileme, zihninizi stresten arındırma ve bedeninizi dinlendirmenin zamanı geldi!

Bilimsel araştırmalara göre; tatilin bedensel ağrıları azalttığı, uyku kalitesinin arttığı ve kişilerin tatil öncesine göre daha mutlu oldukları belirtiliyor. Tabii, kendisine özel zaman ayırarak, tatilini olabildiğince keyifli geçirmeye odaklanan kişilerde bu “tatil etkisinin” daha da uzun devam ettiği de dile getiriliyor. Bu veriler ışığında, tatilimizi daha verimli hale nasıl getirebiliriz hususu üzerinde durmaya ne dersiniz? Tatili doya doya yaşamak, dinlenmek, arınmak ve yeni dönem için daha motive hale gelmek için tatil planlarınızı yaptınız mı, yoksa hala önerilere ihtiyacınız mı var? Gelin, hep birlikte sömestr tatilinde neler yapılabilir birlikte değerlendirelim.

Arkadaşlarla Yeniden Bir Araya Gelmek…

Sömestr tatilinde, eski dostlarla bir araya gelmek için planlar yapın ve bir kahve eşliğinde
yeniden bir araya gelmenin tadını çıkarın.

Özellikle, şehir dışında üniversite eğitimi gören üniversiteli gençler, ailenizin sizin yokluğunuzda sizi ne çok özlediğinin farkındasınız değil mi? Bu yüzden, ailenizle hasret gidermeyi ve onlara vakit ayırmayı asla ihmal etmeyin. Ailenizle ve sevdiklerinizle geçirdiğiniz her anı özel kılmaya özen gösterin. Unutmayın, mutluluk paylaştıkça çoğalan bir sihirdir ve mutlu ettikçe, daha çok mutlu olursunuz! Sizi bekleyenleri, mutlu etmeye değmez mi?

Tabii, okul sebebiye görüşemediğiniz eski arkadaşlarınızı ve dostlarınızı da özlediniz ve onlara anlatacaklarınız da birikti. O zaman, bir araya gelmek için planlar yapmak için bu güzel tatil fırsatını değerlendirin ve bir kahve eşliğinde yeniden bir araya gelmenin tadını çıkarın.

Sömestr - 2019 Tatil Planları!

Tiyatro, sinema veya kısa gezi programları oluşturabilir, tatilinizi dolu dolu geçirebilirsiniz.

Kısa bir tatil rotası oluşturmaya ne dersiniz? Sevdiklerinizle birlikte yeni anılara yelken açmak üzere, tatil planları yapabilirsiniz. Hiç süphesiz ki; Türkiye gezip görülecek yer bakımından cennet sayılabilecek bir ülke! Öyleyse, bunun tadına varmasını bilmek gerekmez mi?

Kayak tutkunları, doğa kaşifleri ve tarih meraklılarının ilgisini çekecek yerler listemizi, aklınıza not etmeyi unutmayınız. Sömestr tatilinde sevdiklerinizle birlikte gidebileceğiniz yerleri önermesi bizden, ziyaret etmesi sizden!

Kış tatili denilince akla, Bolu - Kartalkaya, Sakarya - Sapanca, Bursa - Uludağ, Kocaeli - Kartepe, Çankırı - Ilgaz, Samsun - Akdağ, Erzurum - Palandöken gibi kayak merkezleri geliyor. Biraz karın keyfine varmak, doğanın beyaz örtüsünde kaybolmak iyi bir seçenek… Ne dersiniz?

Dört mevsim ayrı güzellikte olan Kapadokya ise, doğanın sanatsal görkemininin tadına varılmak üzere her daim ziyaretçilerin ilgi odağı olmaya devam ediyor. Peribacalarını beyaz örtüler içerisinde görmek için listenize Kapadokya’yı eklemeyi ihmal etmeyin.

“Biraz tarih koksun gezimiz” diyenlere Safranbolu, Hasankeyf, Çanakkale, Mardin gibi seçenekleri görmeyi şiddetle tavsiye ediyoruz. Kaplıcalarda şifa bulmayı isteyenler, elbette ki sizleri de unutmadık! Afyon - İkbal Kaplıcaları, Çeşme - Ilıca Kaplıcaları, Yalova Termal Kaplıcaları, Balıkesir - Gönen Termal Kaplıcaları, Ankara - Kızılcahamam Kaplıcaları ile şifa bulabilir, bedeninizi stresten arındırabilirsiniz.

Ruhunuzu Beslemeyi İhmal Etmeyin!

Bedeninizi stresten arındırdığınız gibi, ruhununuzu da arındırmanız ve beslemeniz gerekir.
Bunun en güzel yolu ise hiç şüphesiz ki; bol bol kitap okumak, tiyatroya gitmek ve film izlemektir.

Bedeninizi stresten arındırdığınız gibi, ruhununuzu da arındırmanız ve beslemeniz gerekir. Bunun en güzel yolu ise hiç şüphesiz ki; bol bol kitap okumak, tiyatroya gitmek ve film izlemektir.

Filme gitmek demişken, vizyondaki yapımlar hakkında bir fikriniz var mı? Yoksa, mutlaka vizyonda yer alan filmler listesini araştırın. Sizler için birkaç öneri de bizden gelsin.

Sinemaseverleri heyecanlandıran Çiçero; 18 Ocak 2019 tarihinde vizyona giren biyografik drama filmi olarak ön plana çıkmaktadır. II. Dünya Savaşı öncesinde Nazi Almanyası adına casusluk yapan ve "Çiçero" lakabıyla tanınan Elyesa Bazna isimli Arnavut casusun hayatını anlatan filmin başrolünde; Erdal Beşikçioğlu ve Burcu Biricik yer alıyor.

Yine son dönemlerde, adından sıkça söz ettiren yerli yapım “Bizim İçin Şampiyon” filmi de henüz gidip, görmeyenler için halen vizyonda! Henüz gidip görmediyseniz, bu filme gitmenizi de tavsiye ederiz.

Vizyondaki diğer filmlerden birkaçından daha bahsetmek gerekirse; Borç Harç (Komedi), Glass (Fantastik - Gerilim), Robin Hood (Macera - Aksiyon), Creed II: Efsane Yükseliyor (Dram - Aksiyon), Aquaman (Fantastik - Macera - Aksiyon) filmleri dikkat çekiyor.

Ruhunuzu beslemek için arkadaşlarınızla birlikte vizyona yeni giren filmler ve şehrinizde devam eden tiyatro oyunları için planlar yapabilir; keyif dolu, kaliteli anlar geçirebilirsiniz.

Ayrıca; kendinize bol bol vakit ayırma fırsatına sahip olacağınız bu dönemde, kitapların satır aralarında dolaşmanızı ve kahve kokusunda tazelenmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Bir elinizden kahveniz, bir elinizden kitabınız eksik olmasın. Tabii, huzurunuz ve neşenizde!

Ankara’daki yuvanız A&C Özel Kız Öğrenci Yurtları ise, hummalı bir çalışma ile yeni dönem hazırlıkları sürüyor. A&C Özel Kız Öğrenci Yurt Yönetimi, öğrencilerinin ikinci yuvalarına döndüklerindeki mutlu enerjilerinin tüm yurda yayılmasını ve devamlılığını sağlamak için elinden gelen her şeyi yapmaya devam ediyor. Yeni dönemde, ruhen ve bedenen dinlenmiş, daha enerjik ve üretken olmanız dileğiyle… 2018 - 2019 eğitim - öğretim yılının, bahar döneminde de başarılarınız daim olsun!

Diğer Blog Yazıları
Sıkça Sorulan Sorular
 • A&C Özel Kız Öğrenci Yurdunun her şubesinde çamaşır yıkama hizmeti bulunuyor mu?
  Öğrencilerimiz diledikleri zaman ücreti mukabilinde, tüm şubelerimizde mevcut olan çamaşır yıkama hizmetimizden yararlanabilirler. 7 kg - 9 kg çamaşır yıkama kapasitesine sahip makinelerde çamaşır yıkama hizmetimize, deterjan ve kurutma hizmeti de dahildir. Astım ve diğer alerjik hastalıklarda çamaşır ve deterjan kokusu bu hastalığa tetikleyici özelliğe sahiptir. Bu sebeple; çamaşır kurutma hizmeti büyük önem arz etmektedir. Özel A&C Kız Öğrenci Yurtları, bu aşamada hizmet kalitesini yükselterek yıkanan her çamaşırı herhangi bir ek ücret almadan yıkama ücreti mukabilinde kurutmaktadır.
 • Ütü hizmetinden nasıl faydalanabilirim?
  Ütü hizmetimiz, gece saat 24:00'a kadar görevlilerimizin bilgisi dahilinde ücretsiz olarak verilmektedir. Öğrencilerimizin güvenliği için ütü hizmetimiz, sadece kamera sisteminin olduğu yerlerde verilmektedir.
 • Gazi Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Gazi Üniversitesi merkez kampüse 3 şubemizden de ortalama 200 metre mesafeler arasında ulaşılabilir. Özel A&C kız öğrenci yurtları olarak tüm şubelerimizden Gazi Üniversitesi merkez kampüse (Gazi Eğitim, Eczacılık, Fen, Spor Bilimleri, Teknoloji Fakültesi ve merkez kütüphane...) yürüyerek 5 dakika içerisinde ulaşmanız mümkündür. Ayrıca yurtlarımızın önünden geçen 220-221 numaralı otobüslerle Gazi Üniversitesi diğer kampüslere (Gazi Tıp, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Bankacılık ve sigortacılık yüksekokulu...) ulaşmak da mümkündür. Ankara'da özel öğrenci yurdu olarak Gazi Üniversitesi'ne yakınlık bakımından öğrencilerimize ayrıcalık sunmaktayız. Sunduğumuz bu hizmet ile hem öğrencilerin daha fazla uyumasını hem de günün en önemli öğünü olan kahvaltıyı rahatça yapabilmeleri için imkan tanımaktayız. Ankara'da öğrenci olmak Gazi Üniversitesinde öğrenci olmak ve yurdumuzda kalmak gerçekten büyük ayrıcalıktır. Gazi Üniversitesinde okuyacaksan haydi sende katıl aramıza... Bu ayrıcalıkları yaşamak için daha fazla zaman kaybetme.
 • Hacı Bayram Veli Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Hacı Bayram Veli Üniversitesi Edebiyat Fakültesi yurdumuzun arkasında olup yürüme mesafesi 5 dakikadır. Hacı Bayram Veli Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve İİBF’ye yürüme mesafesi 10 dakika olup ancak dileyen öğrencilerin yurtlarımızın önünden geçen 220-221 numaralı otobüslerle bu fakültelere ulaşması mümkündür.
 • Ankara Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Gazi Üniversitesi'ne yakın olduğumuz kadar Ankara Üniversitesi Tandoğan kampüsüne de yakın mesafedeyiz. Yurtlarımızın önünden geçen 220-221 numaralı otobüslerle Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, Fen Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi (Fizik ve kimya Mühendislikleri Bölümü)'ne ulaşmak da mümkündür.
 • Türk Hava Kurumu Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Özel A&C Kız Öğrenci Yurtlarımızdan, tahminen 6-7 dakika içerisinde tren istasyonlarına ulaşarak Türk Hava Kurumu Üniversitesine gidebilirsiniz. Tren ile okula ulaşım 15-20 dakika içerisinde gerçekleşmektedir. Trenin çalışmadığı zamanlarda yurtlarımızın önünden geçen dolmuşlarla 10 dakika içerisinde üniversitenin ücretsiz servis durağı olan Ostim'e ulaşıp, okul servis hizmetinden faydalanabilirsiniz.
 • Ankara'da Kız Yurdu olarak yurt kapasite kaç kişiliktir?
  Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak çalışan kız yurdumuzun kapasiteleri, verilen kontenjanlardan daha az tutularak, öğrencilerimizin rahatı ön planda tutulmuştur. Ankara'da özel yurt fiyatları içerisinde de kaliteli hizmet standardına rağmen fiyat politikası ülkenin genel ekonomik yapısı düşünülerek belirlenmiştir. Özel yurt fiyatları araştırıldığında bizim fiyat politikamızın her bütçeye uygun olduğu görülecektir.
 • Yurdumuzda misafirlerimizi ağırlayabiliyor muyuz?
  Elbette... Özel A&C kız öğrenci yurtları olarak öğrencilerimizin anneleri idareden uygunluk alarak yılda 2 kez ücretsiz konaklayabilirler. Diğer bayan misafir grupları ise belli ücrete tabii tutularak ve idare tarafından istenilen evrakları temin ederek yurtlarımızda konaklayabilirler.
 • Yemekler hakkında detaylı bilgi verir misiniz?
  Özel A&C Kız Öğrenci Yurtlarında, her sabah zengin çeşitlerle açık büfe kahvaltı hizmeti verilmektedir. Akşam yemeklerinde ise her gün 4 çeşit olmak üzere sağlıklı ve besleyici yemekler çıkmaktadır. Yemeklerimizin lezzeti, kalitesi ve annelerinizin lezzetini aratmayacağı konusunda da son derece İDDİALIYIZ.
E-Bültenimize Kayıt Olun
Ad Soyad
E-Posta
Tüm gelişmeleri anlık takip edebilmek için e-posta adresinizi bizimle paylaşın.