Menü
Sosyal Medya
Dil Seçiniz:
 1. Ana Sayfa
 2. Blog
 3. Üniversite Kesin Kayıt Dönemi Olan 3-7 Eylül 2018 Tarihi İle Birlikte Birçok Öğrenci İçin Hayatlarının En Güzel Dönemi Başlıyor.

Üniversite Kesin Kayıt Dönemi Olan 3-7 Eylül 2018 Tarihi İle Birlikte Birçok Öğrenci İçin Hayatlarının En Güzel Dönemi Başlıyor.

17/08/2018

Üniversite Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor?

ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre; tercih dönemi 3-7 Eylül 2018 tarihleri arasında olacaktır.

Yıllardır üniversite öğrenimi için hayal kuran öğrencileri, şimdi yeni bir heyecan sardı. Tercih dönemini tamamlayan binlerce öğrenci, yerleştirme sonuçlarının açıklanacağı günü dört gözle bekliyor. 31 Ağustos 2018 tarihinde açıklanması öngörülen yerleştirme sonuçlarına göre, birçok öğrenci için yeni bir hayatın kapıları ardına kadar açılıyor.

Sıra Geldi Konaklama Sorununu Çözmeye!

Veliler için de artık karar zamanı! Tercih döneminde yerleşeceği üniversiteyi belirleyen öğrenci ve veliler, eş zamanlı konaklama sorunu da çözmek için konforlu ve güvenilir yurt arayışlarına başladılar.

Tercih dönemi ile birlikte, velileri de ayrı bir heyecan sardı. Veliler için, deyimi yerindeyse buruk bir mutluluğun yaşandığı bu dönemde onları önemli bir soru daha bekliyor: “Konaklama problemini nasıl çözmeli?”

Konaklama için en doğru kararı nasıl alacaklarını düşünen veliler, yurt arayışına çoktan başladılar. “Yurt ara”, “Yurt bul”, “Güvenilir Kız Öğrenci Yurdu” gibi genel arama kelimelerinin yanı sıra kızlarının Ankara’da okuyacağını netleştirmiş veliler; “Ankara kız yurdu”, “Ankara kız öğrenci yurdu”, “Yurt Ankara”, “Ankara Gazi kız yurdu”, “Gazi üniversitesi kız yurdu”, “Gazi üniversitesine en yakın yurt”, “Gazi üniversitesi kız öğrenci yurdu”, “Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesine en yakın kız öğrenci yurdu” gibi arama başlıkları ile hummalı bir ön araştırma süreci içerisindeler.

Konaklama Araştırması Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

“Ev mi, yurt mu?”, “Konaklamada en güvenilir yer neresi?”, “Kız öğrenciler için hem güvenilir hem emniyetli hem konforlu bir yurt var mı?”, “KYK yurtlarını beklemeli miyiz?” gibi soruların, tercih dönemini tamamlayan tüm veli ve öğrencilerin zihnini meşgul ettiğini çok iyi biliyoruz. Bu süreci, titizlikle tamamlamak ve en doğru kararı almak isteyen öğrenci ve velilerin ilk adımı, internet üzerinden ön araştırma sürecini tamamlamak oluyor.

Üniversiteye yakın lokasyonda, temiz ve güler yüzlü hizmetin olduğu, ev konforunu yaşatacak, güvenilir kız yurdu arayışı sonucunda velilerin karşısına pek çok alternatif çıkıyor. Bu sebeple zaten karışık olan zihinler, daha da çok karışıyor ve en doğru kararı almak isteyen veliler için ikinci aşama başlıyor: Eleme yaptıkları maksimum 5 yurdu yerinde görmek ve kesin karara varmak!

Konaklamada Neden Yurt Tercih Etmeliyiz?

Üniversite hayatının getirdiği sorumluluklar çoğu zaman öğrencileri, zamanla yarışmak zorunda bırakıyor. Bu yüzden zamanı verimli kullanabilmek, üniversite hayatında başarılı olabilmenin en temel koşulu olarak karşımıza çıkıyor. Bir de üzerine bugüne kadar öğrencilerin hiç karşılaşmak zorunda kalmadıkları kira, aidat, fatura takipleri, temizlik vb. gibi ekstra sorumluluklar, iyiden iyiye öğrencilere zaman ve motivasyon kaybı yaşatıyor. Ekstra sorumluluklarla vakit kaybı yaşamadan sadece başarıya odaklamanın yolu, iyi bir konaklama tercihi yapabilmekten geçiyor.

Ev konforunda hizmetin sunulduğu Özel A&C Kız Öğrenci Yurtlarında ise, öğrencilerimizin tek düşünmesi ve odaklanması gereken sorumluluğu; hayalini gerçekleştirmek üzere yola çıktığı üniversite hayatında başarılı olmaktır.

Siz hedefinize ulaşın diye geri kalan her şeyi bırakın, işinde uzman Özel A&C Kız Öğrenci Yurdu halletsin!

Özel A&C Kız Öğrenci Yurtlarının Farkı Nedir?

Hayalinin kapısını Ankara’da aralayan kız öğrenciler, “Ankara en güvenilir kız öğrenci yurdu” Özel AC Kız Öğrenci Yurdu ile mutluluğun kapılarını sonuna kadar açtılar.

Özel A&C Kız Öğrenci Yurdu işinde uzman kadrosu ile ailelerin hassasiyetlerini ve öğrencilerin isteklerini çok net anlıyor ve ticari bir kuruluş olmanın ötesinde hizmet vermeye özen gösteriyor. Kurumsal yapısının avantajını güler yüzlü hizmet politikası ile birleştiren Özel A&C Kız Öğrenci Yurtlarında, şubelerin tasarımı öğrencilerin beklenti ve ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde dizayn edilmiştir.

Yenilikçi ve gelişme açık yönetimi ile Özel A&C Kız Yurdu, öğrencilerin ihtiyaçlarını ve velilerin beklentilerini karşılamak için disiplinli bir çalışma içerisinde kendini yenilemeye devam ediyor. Yeni eğitim – öğretim yılını yenilenen şubesi ile daha da güçlü karşılayan Özel A&C Kız Yurdu ev konforunu, güvenilir bir ortamda sunmaya devam ediyor.

Gazi Üniversitesine en yakın yurt olmasının yanı sıra, Hacı Bayram Veli Üniversitesine en yakın yurt olma özelliğini de taşıyan şubelerimizden, diğer üniversitelere ulaşımda oldukça rahat ve konforlu! Böylece, öğrencilerimizin ulaşım adına hiçbir sorunu kalmamış oluyor ve kendilerine ayıracakları zaman diliminden de ödün vermelerine gerek kalmıyor.

Kız Öğrenci Yurdu Vaatleri Aynı, Realiteleri Farklı Diyen Bilinçli Velilerin Ankara’daki Gözde Tercihi: Özel A&C Kız Öğrenci Yurtları

Tüm vaatlerini gerçekleştirmiş olan Özel A&C Kız Yurtları başarılarını aldığı ödüllerle taçlandırmaya devam ediyor.

“Kalite asla tesadüf değildir.” mottosu ile hep daha iyisi olma yolunda kendisi ile yarışını sürdüren A&C Kız Öğrenci Yurtları, 3 şubesi ile ev konforunu yurt ortamına taşımayı başardı. Yenilikçi ve gelişime açık yapısı ile yeni eğitim-öğretim yılına hazır olan Özel A&C Kız Öğrenci yurtları, velilerin taşıdığı tüm kaygıları anlıyor ve sorularının hepsine cevap olabiliyor.

Aklınızdaki tüm sorulara cevap bulmak üzere; şubelerimiz ve hizmetlerimiz hakkında ön bilgiyi https://www.ackizyurdu.com/ adresindeki web sitemiz üzerinden, detaylı bilgiyi ise +90 532 582 3787 - +90 533 252 5290 - +90 542 582 3787 numaralılarından yetkililerimize ulaşarak veya bir çayımızı içmek üzere şubelerimize gelerek alabilirsiniz.

Sınırlı olan kontenjanlarımızın dolmak üzere olduğunu hatırlatır, yeni hayata adım attığınız bu heyecanlı dönemde siz değerli velilerimiz ve öğrencilerimize hayat boyu başarı ve mutluluklar dileriz.

Diğer Blog Yazıları
Sıkça Sorulan Sorular
 • A&C Özel Kız Öğrenci Yurdunun her şubesinde çamaşır yıkama hizmeti bulunuyor mu?
  Öğrencilerimiz diledikleri zaman ücreti mukabilinde, tüm şubelerimizde mevcut olan çamaşır yıkama hizmetimizden yararlanabilirler. 7 kg - 9 kg çamaşır yıkama kapasitesine sahip makinelerde çamaşır yıkama hizmetimize, deterjan ve kurutma hizmeti de dahildir. Astım ve diğer alerjik hastalıklarda çamaşır ve deterjan kokusu bu hastalığa tetikleyici özelliğe sahiptir. Bu sebeple; çamaşır kurutma hizmeti büyük önem arz etmektedir. Özel A&C Kız Öğrenci Yurtları, bu aşamada hizmet kalitesini yükselterek yıkanan her çamaşırı herhangi bir ek ücret almadan yıkama ücreti mukabilinde kurutmaktadır.
 • Ütü hizmetinden nasıl faydalanabilirim?
  Ütü hizmetimiz, gece saat 24:00'a kadar görevlilerimizin bilgisi dahilinde ücretsiz olarak verilmektedir. Öğrencilerimizin güvenliği için ütü hizmetimiz, sadece kamera sisteminin olduğu yerlerde verilmektedir.
 • Gazi Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Gazi Üniversitesi merkez kampüse 3 şubemizden de ortalama 200 metre mesafeler arasında ulaşılabilir. Özel A&C kız öğrenci yurtları olarak tüm şubelerimizden Gazi Üniversitesi merkez kampüse (Gazi Eğitim, Eczacılık, Fen, Spor Bilimleri, Teknoloji Fakültesi ve merkez kütüphane...) yürüyerek 5 dakika içerisinde ulaşmanız mümkündür. Ayrıca yurtlarımızın önünden geçen 220-221 numaralı otobüslerle Gazi Üniversitesi diğer kampüslere (Gazi Tıp, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Bankacılık ve sigortacılık yüksekokulu...) ulaşmak da mümkündür. Ankara'da özel öğrenci yurdu olarak Gazi Üniversitesi'ne yakınlık bakımından öğrencilerimize ayrıcalık sunmaktayız. Sunduğumuz bu hizmet ile hem öğrencilerin daha fazla uyumasını hem de günün en önemli öğünü olan kahvaltıyı rahatça yapabilmeleri için imkan tanımaktayız. Ankara'da öğrenci olmak Gazi Üniversitesinde öğrenci olmak ve yurdumuzda kalmak gerçekten büyük ayrıcalıktır. Gazi Üniversitesinde okuyacaksan haydi sende katıl aramıza... Bu ayrıcalıkları yaşamak için daha fazla zaman kaybetme.
 • Hacı Bayram Veli Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Hacı Bayram Veli Üniversitesi Edebiyat Fakültesi yurdumuzun arkasında olup yürüme mesafesi 5 dakikadır. Hacı Bayram Veli Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve İİBF’ye yürüme mesafesi 10 dakika olup ancak dileyen öğrencilerin yurtlarımızın önünden geçen 220-221 numaralı otobüslerle bu fakültelere ulaşması mümkündür.
 • Ankara Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Gazi Üniversitesi'ne yakın olduğumuz kadar Ankara Üniversitesi Tandoğan kampüsüne de yakın mesafedeyiz. Yurtlarımızın önünden geçen 220-221 numaralı otobüslerle Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, Fen Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi (Fizik ve kimya Mühendislikleri Bölümü)'ne ulaşmak da mümkündür.
 • Türk Hava Kurumu Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?
  Özel A&C Kız Öğrenci Yurtlarımızdan, tahminen 6-7 dakika içerisinde tren istasyonlarına ulaşarak Türk Hava Kurumu Üniversitesine gidebilirsiniz. Tren ile okula ulaşım 15-20 dakika içerisinde gerçekleşmektedir. Trenin çalışmadığı zamanlarda yurtlarımızın önünden geçen dolmuşlarla 10 dakika içerisinde üniversitenin ücretsiz servis durağı olan Ostim'e ulaşıp, okul servis hizmetinden faydalanabilirsiniz.
 • Ankara'da Kız Yurdu olarak yurt kapasite kaç kişiliktir?
  Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak çalışan kız yurdumuzun kapasiteleri, verilen kontenjanlardan daha az tutularak, öğrencilerimizin rahatı ön planda tutulmuştur. Ankara'da özel yurt fiyatları içerisinde de kaliteli hizmet standardına rağmen fiyat politikası ülkenin genel ekonomik yapısı düşünülerek belirlenmiştir. Özel yurt fiyatları araştırıldığında bizim fiyat politikamızın her bütçeye uygun olduğu görülecektir.
 • Yurdumuzda misafirlerimizi ağırlayabiliyor muyuz?
  Elbette... Özel A&C kız öğrenci yurtları olarak öğrencilerimizin anneleri idareden uygunluk alarak yılda 2 kez ücretsiz konaklayabilirler. Diğer bayan misafir grupları ise belli ücrete tabii tutularak ve idare tarafından istenilen evrakları temin ederek yurtlarımızda konaklayabilirler.
 • Yemekler hakkında detaylı bilgi verir misiniz?
  Özel A&C Kız Öğrenci Yurtlarında, her sabah zengin çeşitlerle açık büfe kahvaltı hizmeti verilmektedir. Akşam yemeklerinde ise her gün 4 çeşit olmak üzere sağlıklı ve besleyici yemekler çıkmaktadır. Yemeklerimizin lezzeti, kalitesi ve annelerinizin lezzetini aratmayacağı konusunda da son derece İDDİALIYIZ.
E-Bültenimize Kayıt Olun
Ad Soyad
E-Posta
Tüm gelişmeleri anlık takip edebilmek için e-posta adresinizi bizimle paylaşın.